Domov / Novinky / Značkové oblečenie Adidas
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Značkové oblečenie Adidas

Značkové oblečenie Adidas  - Afrodit.sk    Máte radi športovú módu, v ktorej sa budete cítiť pohodlne, a zároveň pôjde o skvelé kúsky, ktoré idú ruka v ruke s aktuálnymi módnymi trendmi? Presne také je oblečenie a doplnky značky Adidas. Tento športový reťazec patrí k najznámejším módnym značkám vôbec. Čerpá z bohatej histórie a dlhoročných skúseností.

Vznik značky Adidas

História značky je spojená s narodením jej zakladateľa Adolfa Dassier , ktorý sa narodil v roku 1900 v nemeckom Herzogenaurachu. Zaujímavosťou je, že jeho dom, ktorý bol postavený v roku 1910, stojí dodnes. Adolf (Adi) začínal veľmi skromne. Svoju prvú dielňu si postavil v matkinom bývalej práčovni v roku 1920. Spoločne so svojím bratom neskôr zriadili spoločnú továreň registrovanú na meno Dassier Brothers Shoe Factory. Ako už názov napovedá, spočiatku sa zameriavali iba na obuv určenú športovcom.

Úspech sa dostavuje veľmi rýchlo, konkrétne v roku 1928 na Olympijských hrách v Amsterdame. Športová obuv si rýchlo získala veľkú obľubu medzi športovcami. Obuv od Adiho Dassier nosili napríklad Američania Thomas Tolan a Ralph Metcalfe, alebo Arthur jonath z Nemecka.

V roku 1949 vzniká spoločnosť Adolf Dassier Midas Šport shoes, ktorá je konečne oficiálne zaregistrovaná. Značka, ktorej logom sa stali tri pruhy, má našliapnuté na veľmi uspění budúcnosť. V súčasnej dobe ide o jednu z najznámejších športových značiek na svete, ktorá prináša nielen špičkovú športovú obuv, ale aj oblečenie a doplnky.

 

Adidas - súčasnosť

V roku 1978 Adi Dassier zomrel, po jeho skone sa vedenie firmy ujíma jeho žena Käthe a syn Horst. Spoločnosť postupne kupuje iné veľké značky, ktorými je Salomon a Reebok a vzniká celý rad kolekcií za pomoci najmodernejšej technológie. Symbolom značky Adidas sa stali tri čierne prúžky, ktoré nájdete na každom produkte, ktoré pochádza z dieliky tejto prestížnej športovej spoločnosti.

 

Móda, ktorá vás inšpiruje

Adidas prináša veľmi pestré portfólio oblečenie, ktoré je určené ženám, mužom i deťom. Prevažuje športové a ležérne móda, ktorá sa však neobmedzuje len na šport a voľnočasové aktivity. Nájdete tu veľmi vkusné bundy, svetre, nohavice, sukne, mikiny, tričká, košele.

Jednotlivé kúsky môžete medzi sebou ľahko kombinovať. Adidas prináša veľmi vkusné tepláky, legíny a mikiny. Za pozornosť stojí najmä bundy Adidas, ktoré sú v špičkovej kvalite. Môžete ich nosiť prakticky kamkoľvek, majú štýl, šmrnc a navyše splní očakávania aj náročných zákazníkov. Veľmi obľúbená sú voľnočasová tričká, ktorá opäť ľahko znosíte k džínsom aj k športovým sukniam. Sú originálne, nápaditá a hlavne pohodlná. Ak k tomu ešte zvolíte obuv Adidas, nemôžete šliapnuť vedľa.

Za pozornosť stojí tiež doplnky Adidas, najmä potom športové kabelky a tašky s Roge Adidas. Sú jednoduché, praktické a veľmi inšpiratívne. Dokonale podčiarknu ležérne look. Každý má svoju voľbu, každý si príde na svoje. Či už dávate prednosť športovú eleganciu, alebo mestskému štýlu. Adidas prináša bohatú ponuku pre celú rodinu .

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.