Domov / Novinky / Zima a zimné "vychytávky"
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Zima a zimné "vychytávky"

Zima a zimné "vychytávky" - Afrodit.sk    Tak to vyzerá, že už je tu konečne tá naozajstná zima! Dlho to vyzeralo, že už snáď ani nepríde, ale dočkali sme sa. Je to ale krásny pohľad z okna, keď je vonku zasněžíno. My sme vnútri v teplúčku vo svojich pohodlných legínach a zababušený v teplom svetri na gauči pri čaji, nemám pravdu? :)

 

  

 Vychytávka proti pošmyknutiu

Každý má určite nejaké vychytávky na zimné počasie - či už sa to týka oblečenia, topánok, zamrznutých okien u auta alebo protišmykovým technikám v brečke na chodníku. Ja jednu práve takú mám! Je to protišmykový návlek na topánky!
Áno to existuje.
Ak sa poriadne vyzbrojíte, môžete behať po horách vrchom baňou a krásne si užívať zimné radovánky.
Nedávno som tento výrobok na vlastné oči videla! Je to taká konštrukcia sa cvočkama zospodu, ktoré zabránia smeknutí topánky na klzkom povrchu. Konštrukcia sa jednoducho pripne na podrážku obuvi a vy sa nemusíte báť často bolestivého a za všetkých okolností trápneho pádu.
Návlek, priznávam, nie je moc elegantné riešenie a myslím, že sa nedá použiť na topánky na podpätku, ale je potrebné vyskúšať všetko! ;)

Povinná impregnácia a tipy pre (ne) vodiča

Na zimu je potrebné pripraviť hlavne topánky a outdoorové oblečenie na hory. Topánky i športové bundy sa pred zimou impregnujú a je to dosť dôležité. Inak sa zníži ich kvalita, topánky môžu popraskať vplyvom vetra, môže do nich zatekať, atď. Impregnácia má perfektné účinky. Odev, alebo topánky musia byť čisté a suché, inak impregnácia nefunguje.

 

Ak jazdíte autom do práce, nezávidím vám to šialené ranné rozmrzávání zámku a škrabanie okien. Na predné sklo môžete použiť autofóliu, ale na rozdiel od leta, kedy ju dávate dovnútra, ju logicky v zime dáte von. Nebudete musieť ráno škriabať čelné sklo. Sa zamrznutým zámkom pomôžu rôzne spreje a v aute funkčné kúrenie :)

 

Ak ste na horách a chcete ísť autom, mám radu aj pre spolujazdca: Neskladať čiapku, rukavice ani šál a vetráky na seba nepúšťať. Inak zmrzneme !!

To všetko robte až tak po 5tich minútach. Až potom si môžete náležite užívať jazdu a kochať sa pohľadom von na krásu zimnej prírody. Ideálne je mať so sebou termosku s teplým čajom, ktorú ocenia aj vodič, alebo s grog, ktorú oceníte vy :).

 

Želáme vám krásne prežitie zimy a ak máte aj vy nejakú zimnú "vychytávku", budeme radi za vaše typy.

 

Napísal (a) Eva Bicanová

Eva Bicanová

Mám rada kultúru, umenie, občas maľujem.
Hrám bedminton a jazdím na bicykli. ;)
Rada čítam aj píšem, cestujem a fotím.