Domov / Novinky / Zelený čaj pre krásnu pleť a belšie zuby!
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Zelený čaj pre krásnu pleť a belšie zuby!

Zelený čaj pre krásnu pleť a belšie zuby!  - Afrodit.sk    Čo má zelený čaj spoločné s cholesterolom? Mnoho! Zelený čaj totiž udržuje jeho hladinu na normálnej úrovni. Ďalší dôležitý účinok zeleného čaju spočíva v jeho schopnosti posilňovať cievy. Už spomínané katechíny pomáhajú z buniek odstraňovať nebezpečné voľné radikály, takže bunky zostávajú dlhšie zdravé a hrozí menšie riziko kardiovaskulárneho ochorenia.

Zelený čaj má celý rad zdraviu prospešných účinkov. Ktoré sú tie najdôležitejšie a prečo by sa šálka kvalitného zeleného čaju mal na všetkom stole objaviť aspoň raz denne?

Krajšia pleť

Základným pozitívom zeleného čaju sú jeho prečisťujúce a detoxikačné účinky. Vďaka tomu sa náš organizmus nielen detoxikuje zvnútra, ale odráža sa to aj na stave pleti, ktorá je tak jasnejší aj čistejší.

Belšie zuby

Látky obsiahnuté v zelenom čaji, takzvané katechíny, sú skvelým pomocníkom pri prevencii vzniku zubného kazu. Zelený čaj tiež upokojuje podráždené ďasná. A hoci sa vám to zdá absurdné, fluór, ktorý sa v zelenom čaji vyskytuje, napomáha udržiavať prirodzene bielu farbu zubov.

Štíhlejšia postava

Aj v boji s nadbytočnými kilami má zelený čaj dôležité slovo! Látky v ňom obsiahnuté totiž napomáhajú správnemu metabolizmu tukov. Dochádza k ich intenzívnejšiemu spaľovanie, čo je pri chudnutí nedoceniteľné.

Väčšia obranyschopnosť

Opomenúť nemožno ani posilňujúce účinky zeleného čaju, ktoré sú dielom vysokého obsahu antioxidantov. Aj preto nám zelený čaj pomáha relaxovať, upravovať zažívanie a celkovo navodzovať pocit rovnováhy a duševnej pohody.

Lepšie krvný obraz

 

 

Chystáte sa začať piť zelený čaj? Potom začnite kvalitným čajom, ktorý vás nesklame. Dobrou voľbou sú sypané zelené čaje, ktoré nie sú o nič drahšie, ale ich priaznivé účinky sú oveľa väčšie. Ak moc nemusíte horké nápoje, stavte na ochutený či aromatizovaný zelený čaj, ktorý určite zvládnete popíjať častejšie. Tiež však majte na pamäti, že nič sa nemá preháňať a 2 litre zeleného čaju denne už môžu predstavovať pre organizmu zbytočnú záťaž.

Napísal (a) Katka Martinová

Katka Martinová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).