Domov / Novinky / Zaujímavé tipy, ako sa v lete osviežiť
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Zaujímavé tipy, ako sa v lete osviežiť

Zaujímavé tipy, ako sa v lete osviežiť - Afrodit.sk    Leto je v plnom prúde a teploty vzduchu presahujú magickú "tridsiatku". Každé osvieženie má cenu zlata. Ste celá ulepená, mrzutá a bolí vás hlava? Hovoríte si, ako ste sa mohla na toto obdobie celý rok vôbec tešiť? Dáme vám pár zaručených rád a tipov, ako aspoň čiastočne zmierniť to úmorné horúco. Pravdou totiž zostáva, že tropické teploty sú krásne len vtedy, keď môžeme byť pri vode.

Vyrazte k vode alebo do hôr!

Ak je to len trochu možné, opustite rozpálené mesto a vyrazte do prírody. Tam sa horúco znáša oveľa lepšie, než v "betónovej džungli". Vyhnite sa však chlórovaným bazénom, kde bude doslova hlava na hlave, a dajte prednosť prírodným kúpaliskám. Ak bývate v Prahe, potom môžete vyskúšať kúpanie v pieskovni Sadská. Je to len 20 minút od hlavného mesta. Pískovna sa nachádza v príjemnom prostredí pre rekreáciu s priezračne čistou vodou a piesočnatými plážami.

 

Ak milujete piesčité pláže, potom spomeňme ešte Máchovo jazero, ktoré tiež pripomína "morskou pláž". "Macháč" je obľúbené miesto nielen mladých ľudí, ktorí túžia po zábave, ale aj rodín s deťmi, ktorí sa chcú kúpať a užívať letných radovánok plnými dúškami.

 

Ak vás neláka kúpanie a dávate prednosť aktívnej dovolenky, ale nechcete "umierať" horúčavou, potom vyjdite do hôr. V horách je vždy oveľa snesitelněji. Letná dovolenka napríklad v Krkonošiach bude stáť za to.

Osviežujúce letné drinky

V lete je viac ako inokedy dôležité dodržiavať pitný režim. Urobte si chutné a svieže domáce limonády. Skvelým tipom na letné osvieženie je nealkoholické mojito. Do džbánku dajte ľad, trochu trstinového cukru, mätu, limetku na plátky a môžete pridať aj trochu jablčného džúsu. Výborný drink, ktorý osvieži a zaženie smäd v sparnom počasí.

 

V lete odporúčame voliť nesladené nápoje, ktoré oveľa lepšie zaženú smäd a osvieži. Vyskúšajte kombináciu obyčajnej kohútikovej vody s ľadom a čerstvým ovocím. Do veľkého džbánku natočte vodu a pridajte ľad, môžete použiť prakticky akékoľvek nakrájané ovocie (jahody, čučoriedky, citrusy, broskyne a iné). K tomu ešte vetvičku mäty a máte letné osviežujúci nápoj na celý deň s prídavkom vitamínov.

 

Vyzlečte sa

Tiež máte pocit, že každý kúsok oblečenia neuveriteľne hreje? Do práce a do mesta v plavkách chodiť nemôžeme. Čo si teda obliecť? Zrejme najlepšie letné voľbou sú vzdušné a priedušné šaty. Tie môžete obliecť prakticky kamkoľvek. Odporúčame napríklad atraktívne letné šaty Flowers s nádherným kvetinovou potlačou.

 

Ak dávate prednosť dvoudílnému oblečenie, potom stavte na tielko. V zime zahreje, v lete "osvieži". V našej ponuke nájdete tielka Anita v niekoľkých farebných kombináciách, z ktorých si iste vyberiete. K tielku môžete jednoducho obliecť kraťasy alebo sukňu. Na nohy odporúčame žabky alebo balerínky. Letný outfit podčiarknite štýlovými okuliarmi a nezabúdajte na pokrývku hlavy.

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.