Domov / Novinky / Záhradka je naša vizitka
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Záhradka je naša vizitka

Záhradka je naša vizitka - Afrodit.sk    Tiež milujete jar rovnako ako ja? Príroda sa prebúdza po zimnom spánku a všetko kvitne. Je najvyšší čas vypestovať si nejaké bylinky a začať pracovať na záhradke. Pre mňa je to veľký relax. Vždy sa nemôžem dočkať, až sa s nami pani zima konečne rozlúči. A že to niekedy trvá! Poďme sa spoločne pozrieť na moju záhradku. Milujem bylinky a kvety vôbec.

Pestovanie byliniek je radosť aj zábava

Zo všetkého najviac ma baví pestovanie v kvetináči na balkóne. Iste so mnou budete súhlasiť, že nie je nad čerstvé bylinky . Tá ich vôňa a chuť, tomu sa sušené nikdy nevyrovnajú. Vyberám si také, ktoré nepotrebujú veľa starostlivosti a sú odolnejšie. Môžete ich mať doma aj na balkóne , nepotrebujete zahrádku.Navíc ich pestovanie je naozaj radosť.

                                

 

Ako na to?

Ak sa rozhodnete pre bylinky do kvetináča , potom vedzte, že to zvládne každý začiatočník. Stačí si zaobstarať vhodný kvetináč. Odporúčam samozavlažovací. Je to praktické aj pre prípad, že jazdíte často mimo domova. Sadeničky budú mať stále potrebnú vlahu.
V kvetináčoch sa najčastejšie pestujú kvety . Najobľúbenejšie sú pestrofarebné muškáty a petúnie. Vypestovať si môžete aj ovocie a zeleninu. Aj keď vaše úroda nebude taká veľká, určite vám urobia veľkú radosť domáci chutí paradajky, papriky, jahôdky i čučoriedky.

                           

 

Ktoré bylinky patrí medzi najobľúbenejšie?

Milujem bazalku , jej typickú vôňu a chuť. Bazalka je skvelé dochucovadlo, hodí sa do polievok, šalátov, omáčok. Výborná je na cestoviny alebo s paradajkami a mozzarellou. To je skutočne veľká dobrota. Ďalšia má favoritka je mäta . V lete je skvelá do studeného a osviežujúceho nápoja. Opäť ide o veľmi silne aromatickú rastlinku , ktorá má širokospektrálne využitie.

Záhradka je môj relax

Máme len malú záhradu, na ktorej si pestujem pár okrasných kvietkov a samozrejme tiež ovocie a zeleninu . Veľmi ma to baví a je to môj spôsob relaxácie. Zvolila som druhy ovocia a zeleniny, ktoré máme radi, a zároveň nevyžaduje príliš veľa starostlivosti. Na mojej záhradke teda nájdete maliny, egreše , jahody, paradajky, pár uhoriek, cukety a papriky. Pretože je počasie veľmi nevyspytateľné, zaobstarala som si fóliovník . Má skvelé izolačné vlastnosti a nemusím sa obávať mrazov.
Medzi moje obľúbené kvety patrí tulipány, aksamietnice a sirôtky .

                                                                 


Odporúčam venovať záhradke čas i energiu. Odmenou vám budú šťavnaté plody a farebný koberec z kvetov. A to rozhodne stojí za to!

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.