Domov / Novinky / Vysoké, alebo nízke ponožky?
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Vysoké, alebo nízke ponožky?

Vysoké, alebo nízke ponožky?  - Afrodit.sk    Považujete ponožky iba za nevyhnutnú súčasť outfitu, nie však za módny doplnok? Potom vedzte, že časy sa menia ...

Sú totiž preč doby, kedy ponožky slúžili iba ako nevyhnutný doplnok, avšak bez estetickej funkcie. V súčasnej dobe sa ponožky dostávajú do popredia a teší sa zaslúženej pozornosti. Neznamená to, že máte tráviť výberom vhodných ponožiek každé ráno niekoľko minút. Napriek tomu je však vhodné sa nad výberom ponožiek aspon krátko zamyslieť a zhodnotiť, či celý outfit tvoria premyslený celok. Kedy zvoliť nízke ponožky a kedy naopak zostať u vysokej varianty?

Vysoké ponožky ako štýlový doplnok

Iste neuniklo vašej pozornosti, že v poslednej dobe sú v móde kratšie nohavice, či už sa jedná o dámske, alebo pánske nohavice. Práve tento módny výstrelok dáva vyniknúť vysokým ponožkám . Tie by mali byť v prvom rade kvalitné. Ponožky môžu farebne ladiť s nohavicami alebo topánkami, ale tiež môžu vytvárať nápaditý farebný kontrast, ako napríklad červené ponožky doplňujúce hnedé topánky a nohavice, alebo obľúbený kontrast tmavo modré a horčicovo žltej. Takéto módne experimenty síce vyžadujú nutnú dávku odvahy, ale určite nebudete ľutovať!

Nízke ponožky pre maximálne pohodlie

Nízke ponožky sú naopak v teplom počasí oveľa komfortnejšie. Zároveň si ich môžete bez obáv obliecť, ak máte uzavreté topánky a kraťasy. V takom prípade si však dajte o to viac záležať na tom, aby ponožky farebne ladili buď s topánkami, alebo vaším oblečením. V opačnom prípade budú ponožky priťahovať až nežiaduce pozornosť. A čoho by ste sa rozhodne mali vyvarovať? Jednoznačne ponožiek v sandáloch a iných otvorených topánkach. Práve tento módny prehrešok robí Čechom veľmi zlé meno v zahraničí a treba povedať, že úplne po práve!

 

Stávkujete na nenápadné, klasické ponožky, alebo sa nebojíte farebných experimentov?

Napísal (a) Katka Martinová

Katka Martinová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).