Domov / Novinky / Tipy pre dobrý spánok
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Tipy pre dobrý spánok

Tipy pre dobrý spánok - Afrodit.sk    Trápi vás nespavosť, problém so zaspávaním a časté budenie počas noci? Spánok je pre náš organizmus i duševnú pohodu veľmi dôležitý, preto neradno jeho kvalitu podceniť. Pozrite sa na nasledujúcich 7 tipov pre dobré spanie. Iste vám niektorý z nich pomôže k dokonalému odpočinku.

Medovkový čaj

Bylinky sú v podobných situáciách prvou voľbou. A celkom právom! Osvedčená je najmä medovka, ktorá navyše príjemnou chuťou potešia aj odporcov podobných bylinných čajov. Medovkový čaj si dajte pol hodiny až hodinu pred spaním.

Teplé mlieko s medom

Možno sa vám to zdá ako otrepaná rada, ale niečo na tom skrátka je. Teplé mlieko má upokojujúci vplyv, v kombinácii s kvalitným medom obzvlášť! A mierne sladkastú chuť tohto nápoja si určite zamilujete!

  1. Voňavá levanduľa

Ako ide o upokojenie, nie je nad levanduľu! Táto bylina je obľúbená nielen vďaka krásnemu fialovému sfarbenie, ale najmä vďaka nádhernej vôni. Navyše ju môžete použiť na mnoho spôsobov. Usušená v látkovom vrecúšku by nemala chýbať v blízkosti vášho vankúša. Vďaka esenciu alebo vonné sviečke môžete vytvoriť krásne arómu v celej spálni. Ale dobrú službu urobí aj telové mlieko s vôňou levandule, alebo masážny olej, ktorý môžete aplikovať na rovnakých miestach ako parfum.

  1. Príjemné čítanie

Obľúbená kniha nikdy nesklame! Zvážte však, či detektívka alebo thriller budú to pravé, ak chcete mať pekné sny. Radšej siahnite po nejakej ľahší čítaniu ...
Vítaným spestrením môže byť tiež audiokniha nahovorená vašim obľúbeným hercom.

Relaxačná hudba

Ako sa naozaj dokonale upokojiť a zabudnúť na každodenné starosti? Vítanou pomoc vám môže poskytnúť relaxačná hudba, ktorá vytvorí veľmi príjemnú kulisu pri zaspávaní.

  1. Čerstvý vzduch

V neposlednom rade nezabudnite ani na dôkladné vyvetranie pred spaním. Stačí vetrať krátko, zato intenzívne. Odmenou vám bude svieži vzduch, ktorý priamo nabáda k pekným snom ...

  1. Útulné prostredie

Menšie, ale dôležitú úlohu zohráva aj prostredie, v ktorom zaspávate. Preto si dajte záležať aj na výbere príjemného a pekného obliečky, v ktorom vám nebude ani teplo, ani zima.

A čomu sa naopak vyhnúť? Vyvarujte sa používaniu mobilov pred spaním, rovnako tak sledovanie televízie. Agresívne svetlo pôsobí veľmi rušivo, čo je pred spaním nežiaduce. Môže tiež pomôcť zaobísť sa bez spánku počas dňa, ak máte to vo zvyku.

 

Aké sú vaše tipy na dokonalý odpočinok?

Napísal (a) Katka Romanová

Katka Romanová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).