Domov / Novinky / Tiež milujete muzikály?
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Tiež milujete muzikály?

Tiež milujete muzikály? - Afrodit.sk    Od puberty mám rada muzikály. Za svoj život som ich navštívila naozaj veľa. Rada by som sa s vami podelila o svoje dojmy a zážitky.

Samozrejme v súčasnosti nemožno vidieť každý muzikál, pretože sa s nimi doslova roztrhlo vrece. Pred necelými dvadsiatimi rokmi však bolo muzikálov ako šafranu. Tiež pamätáte na Draculu, ktorý sa mimochodom hrá aj dnes a takmer v rovnakom obsadenie? Iste so mnou budete súhlasiť, že práve tento muzikál je pomyselná špička ľadovca. Mňa osobne uchvátil zo všetkých najviac, každá pesnička je úplne dokonalá.

 

Na Draculovi som bola prvýkrát, keď mi bolo 15 rokov, vtedy samozrejme s rodičmi. Je to až neuveriteľné, že nedávno ubehlo dvadsať rokov od prvého predstavenia tohto dnes už fenomenálneho muzikálu, ktorý si našiel mnoho fanúšikov nielen u nás, ale aj v zahraničí. Dnes už je väčšina umelcov, ktorí stáli za zrodom tohto muzikálu, po smrti. Texty k piesňam napísal Zdeněk Borovec a hudbu zložil Karel Svoboda. Obaja títo umelci mali "na svedomí" ešte jeden veľmi úspešný muzikál, ktorým bol Monte Cristo v roku 2000. Dnes už sú bohužiaľ obaja po smrti, rovnako ako choreograf Richard Hes či režisér Jozef Bednárik.

 

Jedným z prvých muzikálu, ktorým sa dostalo neobyčajnej slávy, bol tiež Jesus Christ Superstar s Kamilom Střihavkom a Bárou Basikovou v hlavnej úlohe. Oproti Draculovi bol tento muzikál "rockovejší", pesničky boli svižnejšie. Osobne musím povedať, že Dracula ma oslovil viac, ale je to samozrejme vec vkusu každého z nás. Aj tento muzikál sa teraz vracia opäť na scénu v novej verzii, ktorú tento rok uviedlo divadlo Karlín.

 

Postupne začali muzikály pribúdať. Videla som napríklad Hamleta od Janka Ledeckého, Johanku z Arku, kde excelovala Bára Basiková v alternácii s Luciou Bílou. Tú som pred dvoma rokmi obdivovala čoby kráľovnú Aida, nádherná bola tiež ako Carmen. Oba tieto muzikály môžete zhliadnuť v už spomínanom karlínskej divadle, ktoré je veľmi pekné.

 

V posledných rokoch sú pre mňa kultúrne akcie skôr sviatočný od doby, kedy som sa stala mamičkou. Avšak čas od času si zariadim stráženie a vyrazím s manželom, kamarátkou alebo mamičkou buď na muzikál, alebo len do divadla na pekné predstavenie. Naposledy som navštívila divadlo GOJA MUSIC HALL, ktoré sa nachádza na pražskom Výstavisku. Muzikál (čiastočne aj opera) Fantóm Opery bol skutočne fascinujúce, najmä svojou výpravou. Nádherná scéna, kostýmy a prekrásne pesničky.

 

Už teraz sa teším, až na jeseň vyrazím na ďalšie, aj keď zatiaľ ešte neviem na ktorý. Výber je naozaj pestrý. A čo vy, tiež máte radi muzikály? A aký najviac?

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.