Domov / Novinky / Sviatok všetkých zamilovaných sa blíži, ako ho osláviť štýlovo?
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Sviatok všetkých zamilovaných sa blíži, ako ho osláviť štýlovo?

Sviatok všetkých zamilovaných sa blíži, ako ho osláviť štýlovo? - Afrodit.sk    Február je neodmysliteľne spojený so sviatkom všetkých zamilovaných, ktorým je svätý Valentín a pripadá na 14. Februára. Kto to vlastne bol svätý Valentín a prečo ho oslavujeme? Poďme si túto tému viac priblížiť.
   

 

Kto bol svätý Valentín?

Každý rok 14. februára si zamilovaní dávajú drobné darčeky alebo listové kabelky, takzvané valentínky. Máte niekoho moc radi a hľadáte spôsob, ako mu to povedať? Práve v tento deň toho môžete využiť. Kto vlastne bol svätý Valentín a prečo sa stal patrónom všetkých zamilovaných? V skutočnosti existuje hneď niekoľko verzií o jeho pôvode a minulosti. Jeho život obostierajú mnohé tajomstvá a legendy. Zásadná sú hneď dve, teda kresťanská a pohanská.

Kresťania hovorí, že Valentín pôsobil ako kňaz v Ríme alebo ako biskup v Terni. Valentín mal oddávať zamilované páry aj napriek prísny zákaz cisára Claudius. Neskôr na to cisár prišiel a nechal ho uväzniť. Zamiloval sa do dcéry žalárnika, ktoré v deň smrti nechal na rozlúčku zamilovaný list.
Pohanská legenda poukazuje na to, že Valentín bol osvietený a veľmi počestný človek, o ktorom sa dozvedel aj cisár Claudius. Hovorí sa, že z lásky uzdravil nevidiacu dievča. To mu však nikto neveril, Valentína pohania zajali a popravili.

Romantická gestá

Či už veríte legendám o svätom Valentínovi, alebo nie, potom vedzte, že tento sviatok sa stal veľmi obľúbeným a oslavuje sa aj u nás. Je spojený s mnohými zamilovanými zvyky a gestami, ktoré by sme nemali nechávať len na tento jediný deň v roku. K Valentínovi neodmysliteľne patrí romantické listy, ktoré si zamilovaní posielajú medzi sebou. Nemusíte sa nijako rozpisovať, stačí len vyjadriť svoje city a potešiť tým toho, koho máte radi.

 

Obdarujte svoju lásku drobným darčekom. Nemusí to byť nič drahého ani veľkého, aj keď muži často vsádza na šperky a kvety a ženy volia parfumy alebo spodnú bielizeň.
Ženu vždy potešíte krásnu kabelkou, odporučiť môžeme napríklad trendy červenú kabelku Federico s kovovými doplnkami. Vybrať môžete tiež vkusný šatku.
Andre zimné šál zdobia aj hreje zároveň.
Ak sa vám nechce míňať, kúpte jednoducho bonboniéru v tvare srdca alebo vyrobte darček z lásky.

 

Ako prežiť Svätého Valentína?

Premýšľate, čím svojho partnera alebo partnerku prekvapiť k príležitosti sviatku všetkých zamilovaných? Stavte na nevšedný zážitok!
Možností je naozaj veľa, nechajte sa inšpirovať.

 

Kde inde osláviť sviatok zamilovaných, než v romantickom prostredí krásneho zámku? Zvoliť môžete napríklad víkend na barokovom zámku Liblice.
Skvelou alternatívou zámku sú zámocké hotely, ktoré často pripravujú špeciálne programy pre zamilovaných.

 

A ak milujete relaxáciu, vyrazte so svojou polovičkou na wellness víkend. Fantázii sa medze nekladú.

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.