Domov / Novinky / Starostlivosť o vlasy a pleť v zime
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Starostlivosť o vlasy a pleť v zime

Starostlivosť o vlasy a pleť v zime - Afrodit.sk    Súčasné počasie nepovažuje veľa ľudí za ideálne. A to bohužiaľ platí aj pre našu pleť a vlasy. Ako si aj teraz udržať peknú pleť a žiarivé vlasy?
 

 

Starostlivosť o pleť krok za krokom

Mrazivý vietor a nízke teploty pleti príliš nesvedčí. Tým skôr by ste mali venovať starostlivosti o pleť i v tomto období mimoriadnu pozornosť a starostlivý výber kozmetických prípravkov.

  1. starostlivé vyčistenie

V zime je vzduch plný nečistôt, ktoré sa na tvári bohužiaľ usadzujú a vnikajú hlboko do pórov. Preto je vhodné, okrem každodenného čistenia, si dať aspoň raz týždenne viac práce a pleť týchto nečistôt zbaviť pomocou peelingu. Vyrobiť si ho môžete aj doma z mletej kávy a jogurtu apod.

  1. dôkladná hydratácia

Vietor a teploty pod bodom mrazu spôsobujú nadmerné vysušovanie pokožky, preto je dobrý hydratačný krém nevyhnutnosťou. Pre zimné mesiace je vhodnejšie ťažšie, hutnejšie krém. Ten je dobré nosiť aj v kabelke, aby ste si v prípade potreby mohla namazať nos či líca.

  1. komplexné výživa

V zime je viac ako inokedy dôležitá dostatočná výživa pleti. Okrem denného a nočného krému by mala byť súčasťou starostlivosti o pleť vyživujúce maska. Aj v tomto prípade môžete siahnuť do chladničky alebo do špajze. Ideálne je napríklad biely jogurt zmiešaný s medom. Ešte viac budú vašu pleť hýčkať vyživujúce séra, ktorá sa v poslednej dobe teší čím ďalej väčšej obľube. Vysoko koncentrované látky sú totiž doslova balzamom pre unavenú pokožku.

Tipy pre starostlivosť o vlasy

Zima nie je pre stav vlasov takú hrozbou ako leto, ale aj počas mrazivého počasia si vlasy zaslúžia dôkladnú starostlivosť. Najmä vlasy náchylné k vysušovaniu môžu strácať lesk a pôsobiť neupravene. V zime preto nezabúdajte na pravidelnú aplikáciu vlasovej masky alebo zábalu. Takisto sa vyvarujte pohybu na studenom vzduchu s vlhkými vlasmi, pretože tie sú potom oveľa náchylnejšie k lámaniu.

Skúste tiež obmedziť žehlenie alebo naopak natáčanie vlasov, zvlášť ak je rovnako skoro skryjete pod čiapku. S tým súvisí aj nepríjemné elektrizovanie vlasov. To je spôsobené nielen preťahovaním svetrov cez hlavu, ale aj suchým vzduchom a zmenami teplôt pri prechode zo zimy do tepla. Predísť tomu možno použitím vyhladzujúceho séra.

 

Aké sú vaše tipy pre starostlivosť o pleť a vlasy v chladnom počasí?

Napísal (a) Katka Romanová

Katka Romanová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).