Domov / Novinky / Rady pre krásne ruky a nechty
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Rady pre krásne ruky a nechty

Rady pre krásne ruky a nechty  - Afrodit.sk    Krásne ruky a upravené nechty o nás veľa vypovie. Nie náhodou preto rukám veľa ľudí prikladá pri prvom stretnutí veľkú váhu a zameriavajú na ne svoju pozornosť. Ruky si zaslúžia starostlivosť a trochu rozmaznávanie. Ako teda na krásne ruky a nechty nielen v zime?

Pestované a hebké ruky

Okrem pravidelného mazanie raz za čas doprajte rukám poriadnu dávku výživy. Stačí ich na noc namazať trochu hrubšie vrstvou krému a navliecť si tenké textilné rukavice. Krém tak bude môcť dlhšie pôsobiť.

Ak stavíte na prírodné prípravky, potom sa vám dokonale osvedčí olivový olej. Ten má na namáhanú pokožku takmer blahodarné účinky. Skvelá je napríklad aj nechtíková masť, ktorá vám uľaví aj od vysušených a popraskaných pier a menších poranení.

A čo by ste mali mať vždy pri sebe? Okrem obvyklých nevyhnutnosťou nezabudnite na malé balenie krému na ruky. Najmä v zimnom období sa ruky vysušujú ešte viac ako inokedy, preto je niekoľkokrát denne dôkladne premažte a nechajte krém vstrebať.

Vhodné je tiež vysušovaniu citlivej pokožky rúk predchádzať. Pri upratovaní preto používajte gumové rukavice. Tie by sa mali stať vaším nepostrádateľným pomocníkom aj pri umývaní riadu.

Upravené a pekné nechty

Trápi vás slabé nechty, ktoré už druhý deň po nalakovanie vyzerajú hrozne? Niekomu skrátka nie je zhora dané a lak sa vždy takmer okamžite oprýská. V takom prípade si zvyknite používať podkladový lak a tiež vrchný lak, pretože trvanlivosť laku sa tak výrazne predĺži.

Nechtom tiež príliš nesvedčia častý kontakt s odlakovačom. Možností je voliť skôr decentné farebné odtiene, na ktorých nebude menšie nedokonalosť toľko viditeľná.

Rovnako sa nesnažte nechať nechty narásť za každú cenu. Ak sa lámu a štiepia, doprajte im oddych a upravujte ich nakrátko.

Uvidíte, že vaše ruky vám budú za starostlivosť vďačné a vy sa za ne konečne nebudete musieť hanbiť!

Napísal (a) Katka Romanová

Katka Romanová

Zaujímajú sa o módu, cestovanie, varenie ai zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom pisat. ;).