Domov / Novinky / Poznáte 3 dôležité pravidlá výberu ponožiek
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Poznáte 3 dôležité pravidlá výberu ponožiek

Poznáte 3 dôležité pravidlá výberu ponožiek  - Afrodit.sk    Nosíte ich každý deň a možno aj vy každý deň nadávate, že sú vám nepohodlné, zhŕňajú sa, škrtí vás a čo horšie, viní ich zo zápachu vašich nôh. Nad výberom ponožiek je potrebné premýšľať a vedieť si vybrať tie správne, ktoré vám ponúknu maximálne pohodlie po celý deň. Aj vám bude stačiť, keď sa budete riadiť 3 jednoduchými pravidlami ...

Veľkosť - je lepšie jednoduché alebo združené číslovanie?

Komfort nosenia ponožiek zásadne ovplyvňuje ich veľkosť. U ponožiek sa používa buď jednoduché alebo združené číslovania veľkosti . U jednoduchého je to jasné - na ponožkách je len jedno číslo, ktoré označuje ich veľkosť. Najčastejšie sa používa číslovanie ako uo obuvi. Rovnako ako u topánok, je ťažké odhadnúť, či vám bude sedieť vaše veľkosť či o jedno číslo väčšie. Zamerajte sa preto na rozmery v cm a do úvahy vezmite i materiál. Rozhodne si ale nekupujte ponožky väčší o viac ako jedno číslo.

Dámske a pánske ponožky

 

Stretnúť sa môžete aj so združeným číslovaním - tj. Napríklad 35 - 38 a pod. Tieto druhy ponožiek sú väčšinou ušité z elastických materiálov, ktoré sa podriadia veľkosti chodidla. Tento druh ponožiek ponúka väčšiu veľkostnej rozptyl, takže vám budú lepšie sedieť. Hodí sa najmä v prípade, ak máte širšie či inak atypicky tvarované chodidlo.

Nepodceňujte materiál

Často sa chybuje vo výbere materiálu. Najhoršie je, ak ponožky obsahujú vysoký počet umelých tkanín. Takéto ponožky nie sú priedušné a chodidlo sa v nich nadmerne potia. Asi najlepším materiálom pre výrobu ponožiek je bavlna . Dokáže odvádzať pot, udržujte tepelný komfort a dokonale sa prispôsobí tvaru nohy. Vysoké popularite sa teší bambusové ponožky. Jedná sa o pružný materiál, ktorý tiež perfektne odvádza pot a ponúka pohodlie pre chodidlo. Je tiež veľmi odolný.

TIP: Ak máte problémy so studenými chodidlami, odporúčam vám froté ponožky!

Členkové alebo klasické?

Do tretice musíte zvážiť strih ponožiek . Platí jednoduché pravidlo - ponožka by mala vždy mierne "vykukovať" nad okraj topánky. Pre športy v teréne (ale napríklad aj pre tenis na antuke) je lepšie voliť klasické ponožky, ktoré lepšie zabránia tomu, aby sa k chodidlu dostali jemnej kamienky a pod.