Domov / Novinky / Pár rád pre krásu - letné make-up a vlasy
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Pár rád pre krásu - letné make-up a vlasy

Pár rád pre krásu - letné make-up a vlasy - Afrodit.sk    A je to tu! Konečne sa blíži vysnívaná dovolenka. Či už mierime za babičkou na vidiek, na krásne pláže južnej Európy alebo budeme objavovať exotiku iného kontinentu, je dôležité sa na to pripraviť. Mám pre vás pár rád a trikov, ako v lete na to. ;)
 

S make-upom to nepreháňajte

V lete nie je potreba to s make-upom preháňať. Ideálne sú klasické púdre, alebo make-upy v púdru, ktoré pekne zmatnie tvár. Tiež odporúčam BB a CC krémy, ktoré nie sú tak "hutné", napriek tomu ich účel splní. Osobne však nedopustím na prirodzený odtieň od slniečka.
Takže dámy, vylezte občas z tieňa a naberte prirodzené farby.
Hlavne nezabudnite na to, že čas od času vleziete do vody. Napríklad aj úplne neplánovane, ako sa to tak niekedy stáva. Preto odporúčam vodeodolnú riasenku. Vyvarujete sa tak možnému smiechu okolia, hlúpych poznámok alebo šoku zo seba samého pri náhlom prehratí sa v zrkadle. ;)

Rúž alebo lesk

Ale teraz preč od vody. Čo sa týka rúžov, tiež nie je potrebné nič preháňať. Rozhodne nič nepokazíte "naked" telovú rúžom alebo leskom.
Na večerné romantiku sa ale vôbec nebojte červené. V tom prípade ale žiadne čierne linky prosím. Postačí len riasenka (pre istotu tá vodeodolná).

 

Vlasy nechajte vyšisovat

Tento rok frčí "beach look". Či už ide o farbu vlasov alebo ich úpravu. Takzvaná vyšisované farba bezchybne ladí s opáleným tvárou.
Ako to docieliť? Pokiaľ nemáte prirodzene svetlejšie vlasy, kaderník si s nimi iste jednoducho poradí. Ale pozor, všetko s mierou. Stačí napríklad len o jeden odtieň zosvetliť po celej hlave alebo využiť ľahké melíry. Vyskúšať tiež môžete zosvetlovacie gél, ktorý je k dostaniu v drogériách. Pokiaľ máte svetlo hnedé vlasy a obdeň na ne tento gél budete nanášať, veľmi skoro vám samé zosvetlia.

V lete frčí štýl "Vstala a šla"

Čo sa týka účesu, je to pre nás, milé dámy, ideálne. S účesom si hlavu moc nelámte. Ak teda disponujete poddajnými dlhšími vlasmi, stačí ich prehrabať hrebeňom, naniesť ľahké tužidlo na prsty, vlasy ľahko premačkať a účes je na svete. Romantické sú tiež hippies vrkôčiky alebo drdoly na temene hlavy. Tie sú navyše v lete praktické.

Ak ste majiteľkou kratších vlasov, skúste napríklad len trochu iný strih. Zmeňte ofinu, vystrihajú vlasy viac vzadu na krku. Alebo skúste účes "bobek". ten je stále v kurze a mnohých mužom príde sexi;).

Ak budete chcieť svoj účes rozjasniť a dopriať mu tiež trochu toho letného bláznenie, skúste hair make-up. Je k dostaniu v tégliku po 5 gramoch a počas niekoľkých sekúnd vytvorí na vašich vlasoch farebný efekt. Bezchybná je aj vlasová bižutérie. Že ste o nej nepočuli? Opýtajte sa v kaderníctve. Veľmi ľahko sa aplikuje a fixuje sa pomocou žehličky na vlasy.

Vlasom je v lete tiež horúco

Či už zvolíte akýkoľvek účes a ozdoby, nezabudnite na jednu vec. O vlasy sa treba starať, vysúša sa a potrebujú vašu starostlivosť. Pokiaľ možno, neumývajte je vriacou vodou. Vždy v lete používajte nielen kondicionér, ale aj výřivný vlasový balzam. Ideálne ich nechajte prirodzene uschnúť. Ak nie je to možné, použite ochranné sérum a vlasový olej. Vaše vlasy vám tá to budú vďačné.

 

Napísal (a) Eva Bicanová

Eva Bicanová

Mám rada kultúru, umenie, občas maľujem.
Hrám bedminton a jazdím na bicykli. ;)
Rada čítam aj píšem, cestujem a fotím.