Domov / Novinky / Originálne tipy, ako nosiť šatku
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Originálne tipy, ako nosiť šatku

Originálne tipy, ako nosiť šatku  - Afrodit.sk    Nie je šatku ako šatka. Kvetovaný, s ornamentami, jednofarebný ... Vždy však príjemný na dotyk a tak variabilné. Šatiek skrátka nie je nikdy dosť ... Tento nenápadný, ale pôsobivý doplnok možno nosiť na mnoho spôsobov, pozrite sa na tie najobľúbenejšie! Uvidíte, že šatku si zaslúži vašu pozornosť a čestné miesto vo vašom šatníku ...

 

Šatka a jeho využitie;)

  1. Okolo krku

Snáď najčastejšie nosíme šatku okolo krku. Aj k tomu možno však pristúpiť trochu netradične a dať si na jeho uviazanie viac záležať, nie si ho okolo krku len nedbalo omotať. Šatka uviazaný na strane pôsobí veľmi šmrncovný a nie náhodou pripomína letušku. Razom tak omladnete o niekoľko rokov!

  1. Cez ramená

Chystáte sa na dôležitú spoločenskú akciu, ale nemáte si čo obliecť cez starostlivo vybrané šaty ? Pravdou je, že zle zvolený zvršok môže celý outfit razom pokaziť. V takom prípade radšej zabudnite na nepadnoucí sako a dajte prednosť elegantnému veľkému šatke, do ktorého sa budete môcť celá zahaliť. Platí, že čím väčšia bude, tým lepšie. Šatka si iba nedbalo prehoďte cez ramená a výsledok bude rozhodne stáť za to!

  1. Na kabelke

Zdá sa vám, že vášmu oblečeniu "niečo" chýba? Ak nemáte čas na dlhé premýšľanie, siahnite po šatke. Ten stačí len tak uviazať okolo ramien od kabelky. Vytvoríte tak nielen zaujímavý ozdobný detail, ale tiež budete pripravená na náhle výkyvy počasia.

  1. Vo vlasoch

Letné vietor vie byť pekne otravný, ale ak máte po ruke šatku, ľahko na neho vyzrejete. Stačí šatka použiť na zviazanie vlasov, alebo si ho môžete uviazať okolo hlavy, ako v obľúbenom retro štýle. Takto šatku patrične vynikne, preto si dajte záležať na výbere vhodnej farby, vyskúšať môžete napríklad populárny bodkami. Ovšem tým použitie šatke na hlave rozhodne nekončí. Pri nepriaznivom počasí si šatku nedbalo omotajte okolo hlavy po vzore noblesných Francúzok, razom budete ešte elegantnejšie.

  1. Miesto šatov

Aj keď sa vám to bude zdať zvláštne, takisto na pláži vám môže šatka veľmi dobre poslúžiť. Je však potrebné čo najväčšie šatku, ktorý budete môcť použiť ako moderné pareo. Tu sa vám ponúka celá rada spôsobov, ako si šatku uviazať. Ak chcete skryť širšie boky a cítiť sa aj pri prechádzke po pláži príjemne, uviažte si šatku okolo bokov. Ale efektné je uviazať si šatku okolo hrudníka a vytvoriť tak vzdušné šaty, v ktorých sa budete cítiť neuveriteľne príjemne. A horúce počasie si na vás nepríde.

  1. Ako opasok

Tým však výpočet možných spôsobov rozhodne nekončí. Obyčajný šatka totiž ľahko nahradí starý, ošúchaný pások. Šatka môžete starostlivo zložiť do úzkeho pásku a prevliecť ho pútkami na nohaviciach, ale rovnako tak ho môžete len nedbalo uviazať okolo pása a behom chvíľky ozvláštniť obyčajné džínsy.

 

Koľko šatiek sa skrýva v útrobách vašej šatníkovej skrine?

Napísal (a) Katka Martinová

Katka Martinová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).