Domov / Novinky / Obliečky podľa ročného obdobia
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Obliečky podľa ročného obdobia

Obliečky podľa ročného obdobia  - Afrodit.sk    Nie je obliečky ako obliečky. V priebehu roka sa mení váš šatník, tak prečo by sa nemohlo meniť aj vaše obliečky a posteľná bielizeň? Poďte sa pozrieť na to, ako sa spolu s obliečky môže meniť aj vaša spálňa!

Vhodný materiál a posteľná bielizeň do tepla i do zimy

Aj keď máte v spálni aj v zime príjemné teplo, je možné, že váš pocit je úplne iný a vy sa neustále klikáte zimou. Tomu sa dá však predísť nielen zosilnením kúrenie, ale aj výmenou prikrývky za teplejšie variant. Avšak aj materiál, z ktorého sú obliečky vyrobené, hrá pre váš telesný komfort zásadnú úlohu.

Zatiaľ čo niektoré materiály pôsobia vyložene chladivo, napríklad luxusné satén, iné sú v lete takmer nepoužiteľné. Asi budete súhlasiť, že takýto flanel alebo mikroplyš nie je počas teplých nocí zrovna dobrou voľbou. To však rozhodne neznamená, že musíte v každom ročnom období používať iné obliečky. Trebárs kvalitné bavlnené obliečky vám urobí veľmi dobrú službu po celý rok.

Vhodné farby a vzory pre váš lepší pocit

S tým, či je nám v spálni príjemne, veľmi úzko súvisí aj farby. Kým studené farby navodzujú pocit zimy, teplé prírodné odtiene zateplí miestnosť aj opticky. Než sa teda pustiť do vymaľovanie spálne nejakú výraznou farbou, môže byť praktickejšie staviť na neutrálny odtieň, napríklad béžovú, krémovú, prípadne šedou.

Nevýrazne zariadenú spálni je potom oveľa ľahšie doladiť vhodne zvoleným obliečkami, predložkami k posteli, dekou , vankúšiky a ďalšími textíliami a drobnými doplnkami.

Prečo si teda na zimu nekúpiť luxusné obliečky v hrejivej vínovej farbe ? Na jarnej nôtu sa môžete naladiť pomocou veselého obliečky s krásnymi kvetmi . A v horúcom lete iste oceníte abstraktné modré obliečky na leto . Každý si skrátka príde na svoje!

 

Podľa čoho sa riadite pri výbere obliečky a posteľnej bielizne vy?

Napísal (a) Katka Romanová

katka Romanová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).