Domov / Novinky / Oblečenie na pohovor či schôdzku? Poradíme vám.
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Oblečenie na pohovor či schôdzku? Poradíme vám.

Oblečenie na pohovor či schôdzku? Poradíme vám.  - Afrodit.sk    Pracovný pohovor aj dôležitá schôdzka býva nočnou morou väčšiny z nás. Sme nervózni a mnohokrát je to úplne zbytočné. Je dôležité sa na takéto situácie dobre pripraviť a ak máte dostatočné vedomosti a zručnosti potrebné k úspechu, je potrebné nervozitu zahodiť za hlavu.

 

    Potrebné sebavedomie vám ale zdvihne správne zvolené oblečenie. A to, čo si oblečiete na pracovný pohovor alebo schôdzku, môže byť pre vás osudové. Prvý dojem robí strašne veľa a niekedy sa na pozíciu dostane niekto, kto má málo skúseností, len preto, že skvele na pohovore zapôsobil svojím vzhľadom a správaním .

 

V oblečení buďte sama sebou, ale dodržujte určité pravidlá.

 

Je dôležité, aby ste v dôležitých chvíľach vyzerali uvoľnene a prirodzene. Ak celý život nosíte džínsy a tričko a zrazu sa obujete do topánok s vysokými podpätkami a zvolíte priliehavé šaty, nebudete sa cítiť dobre a váš celkový prejav nebude taký, aký by mal byť.

 

Vhodne zvolená obuv

Formálne oblečenie je základ. Z obuvi sú vhodné topánky na nízkom podpätku. Ak sa cítite na vyššej, môžete si ich obuť tiež, ale topánky nesmie pôsobiť príliš vyzývavo. Zvoľte nízke čižmy, lodičky alebo poltopánky.

Aké strihy oblečenia sú IN

Ideálne sú jednoduché strihy, skôr klasické. Jednofarebná košeľa v tej správnej veľkosti ak nej dobre zvolenej sako je úplne ideálne. Ak chcete outfit oživiť, môžete siahnuť po košeli s jemnými prúžkami alebo vzorkou. Dlhšie košeľu zastrčte do nohavíc alebo do sukne. Sako voľte skôr dlhšia. Absolútneho faux pas sa dopustíte sa sakom kratším ako košele. Môžete si vybrať ľahší svetrík, ktorý košeľu vkusne doplní. Sukňa má byť v dĺžke ku kolenám a vhodnejšie je úzka kostýmková než rozviate volány. Ak je chladno, siahnite po kabátu. Prešívaná ani športová bunda naozaj nie je to pravé.

Farby, ktoré sa hodia

V podstate platí, že jedna časť oblečenia môže mať odvážnejšie farbu, len pozor na krikľavé odtiene. Tie na schôdzky ani pohovory nepatrí. Ak zvolíte teda jednofarebnú košeľu a sako, siahnite pokojne po farebné sukňu. Vhodné bývajú tmavšie sýte farby, ako je tmavo modrá, tmavo zelená, hnedá alebo vínová. Béžová a sivá sú fajn, ak nie je ich v celom outfite moc. Vyvarujte sa oranžové, ružové, žlté, krikľavo červenej a fialovej.

Doplnky? Áno, ale ...

Vyššie spomenuté farby, ktoré sme zamietli použiť pri výbere oblečenia, môžu však byť súčasťou doplnkov. Avšak ani tu sa to nesmie preháňať. Zvoľte skôr decentné doplnky, a to vrátane kabeliek. Pre oživenie outfitu môžete použiť elegantné šatku alebo vybrať ku zjednotenému oblečenie kontrastný pásik. Nepreháňajte to so šperkami, stačí jednoduchý prstienok a jemný retiazka.

Na schôdzke môžete uspieť aj vtedy, zabodujete ak svojím vystupovaním a vizážou.