Domov / Novinky / Nápady na zdravé a chutné desiaty nielen pre deti
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Nápady na zdravé a chutné desiaty nielen pre deti

Nápady na zdravé a chutné desiaty nielen pre deti - Afrodit.sk    Chcete trochu vylepšiť jedálniček vašich detí? Lepšie je ísť na také zmeny postupne a nenápadne, ako sa deťom naraz snažiť vnútiť nepopulárne zeleninu.

Obľúbené nátierky

Nátierky sú na desiaty veľmi vďačné. Rozhodne sa však nespoliehajte na kupované nátierky, ktoré sa síce často tvária zdravo, ale v tégliku sa veľmi často skrývajú stužené tuky, majonéza a ďalšie ingrediencie, ktoré vo zdravé desiatu nemajú čo robiť!

Jarné jedálniček navyše priamo nabáda k väčšiemu zapojeniu zeleniny. Vaše obľúbené nátierky môžete vylepšiť o jarnú cibuľku, reďkovky alebo bylinky.

Veselé zdobenie

Z plátku chleba môžete vykrojiť ľubovoľný tvar, namazať ho nátierkou alebo svieže domáce lučinou a potom dozdobiť podľa vašej fantázie. Raz to môže byť nejaká postavička, inokedy zviera alebo kvet. Stačí využiť farebného ovocia a zeleniny. Plátky vajíčka sa premení v oči, nos zastúpi hranoliek mrkvy a pusu stvárni plátok papriky.

Maškrtenie

Obľúbené sú aj zdravšie varianty klasických pochúťok. Doma môžete vyrobiť všeličo, napríklad termix, nutelu alebo müsli tyčinky. Takto zásadne znížite množstvo cukru a zároveň obmedzíte príjem najrôznejších dochucovadiel a éčok. Sladený jogurt zastúpi zdravšie biely jogurt s lyžičkou domáceho džemu. A k dozdobenie je ako stvorené čerstvé ovocie, z ktorého vytvoríte treba veselý tvár.

Nezvyklé ingrediencie

Skúste do jedálnička celej svojej rodiny zapojiť tiež nové, zdravé ingrediencie. Práve v obložených bochníkoch sa oveľa lepšie ukryjú, takže im deti ľahšie prídu na chuť. Zdrojom cenných živín sú napríklad semienka a orechy. Slnečnicové semienka sa hodí k posypanie obloženého pečiva, chia semienka sa dajú primiešať do termix, jogurtu a podobne.

Darí sa vám pripravovať zdravé desiate, ktoré vašim potomkom chutia?

Napísal (a) Katka Romanová

Katka Romanová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).