Domov / Novinky / Najzaujímavejšie miesta v adventnom čase
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Najzaujímavejšie miesta v adventnom čase

Najzaujímavejšie miesta v adventnom čase - Afrodit.sk    Tiež už vnímate vianočnú atmosféru? Hoci je ešte len november, obchodné centrá i mesta sú vyzdobená vianočným osvetlením, o Vianociach počujeme prakticky zo všetkých strán. Naozajstné Vianoce však začínajú s prvým adventným víkendom, teda štyri týždne pred Štedrým dňom. Tešíte sa na výborný svařák, prechádzku vianočnými trhmi, rozsvietenie vianočného stromčeka a vôňu perníčkov? A ktoré miesta by ste cez Vianoce nemali vynechať?

Najobľúbenejšie vianočné akcie, ktorých sa musíte zúčastniť

Vianočné trhy a podujatia ponúka prakticky všetky slovenské mestá.
Aké by to boli Vianoce bez rozsvieteného vianočného stromčeka a vianočných trhov?
V Prahe na Staromestskom námestí je každoročne na konci novembra rozsvietený najväčšie a najkrajšie strom v republike.
Rozsvietenie vianočného stromčeka predstavuje veľkú udalosť, ktoré sa zúčastňuje obrovské množstvo ľudí. Tí sa často na Staromáku ani nedostanú. Tento rok sa táto slávna akcia bude konať v sobotu 28. novembra a spolu so stromčekom vypuknú tiež vianočné trhy, ktoré tu budú až do konca tohto roka.
Pokiaľ sa teda túto sobotu do Prahy nechystáte alebo sa vám nechce "tlačiť" v dave ľudí, potom môžete Staromestské námestie navštíviť kedykoľvek inokedy v adventnom období.

 

Jedinečnú vianočnú atmosféru nasajete aj na Václavskom námestí.

Václavské námestie

Hrady a zámky

Adventný prehliadky sľubujú tiež niektoré hrady a zámky, napríklad Bouzov, Sychrov a Karlštejn.
Možností je skutočne veľa, ak nechcete ďaleko cestovať, nájdite si vianočné trhy a akcie s nimi spojené v blízkosti vášho domova alebo sa vydajte za hranice, kde dostáva vianočná výzdoba ešte majetnejší charakter.

Kam za hranice?

Nemusíte jazdiť príliš ďaleko.
V Norimbergu nájdeme jedny z najkrajšie vianočných trhov s dlhoročnou tradíciou, lebo norimberský Christkindlmarkt je v Európe najpopulárnejší. Každý rok sa tu otvára viac ako 200 stánkov, všade okolo sú umiestnené vianočné stromčeky, svetla a dekorácie. Tamojšia špecialitou je vaječný punč so šľahačkou a nemeckej koledy.

vanocni Norimberg

Za pozornosť stojí tiež vianočné Viedeň , ktorá je symbolom romantiky. Najznámejšie sú vianočné trhy pred viedenskou radnicou. Všetko ešte umocňuje netradičný zdobený radničná park. Deti milujú vianočný srdiečkový strom, všade veľa svetielok a ozdôb. Vo Viedni sú obľúbené pečené gaštany , zemiaky a predovšetkým typický viedenský zemiakové placky Kartoffelpuffer.

 

Čo si na seba obliecť?

Chystáte sa na slávnostné podujatia, ktoré sa konajú vonku? Potom sa poriadne oblečte, predsa len samotný svařák vás nezahreje. Ak ešte nemáte svoj šatník doplnený o módne zimné kúsky, je najvyšší čas to zmeniť. Dámy by nemali zabudnúť nielen na teplú bundu, ale tiež kabát, ktorý vás zahreje od hlavy až po päty. Praktické sú tiež vysoké a hrejivé čižmy. Hitom tohtoročnej zimy sú vyteplené legíny s nórskym vzorom, ktoré sú navyše veľmi slušivé.

 

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.