Domov / Novinky / Moje tanečné - zážitok na celý život
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Moje tanečné - zážitok na celý život

Moje tanečné - zážitok na celý život  - Afrodit.sk    Každý z nás si iste spomenie na svoje tanečné. Hoci som do tanečných chodila už pred mnohými rokmi, myslím, že sa za tú dobu toho veľa nezmenilo. Poďme si spoločne zaspomínať a pripomenúť, ako prebiehajú tanečné, aké účesy a oblečenie sa nosí. Je toho skutočne veľa. A pretože plesová sezóna je v plnom prúde, možno vás to inšpiruje vyraziť do spoločnosti a oprášiť svoje tanečné umenie.

 

Keď nám bolo ..náct
Veľmi obdivujem, keď niekto skutočne vie tancovať, pretože ja som na tancovanie drevo. Pred Vianocami som sledovala tanečnú súťaž Star Dance a pripomenula si tým dobu, kedy som "šliapala kapusty" v tanečných.
Bolo mi vtedy 16 rokov a chodila som do prvého ročníka strednej školy. Tanečné som považovala ako srandua možnosť predviesť sa pred opačným pohlavím, asi ako väčšina dievčat môjho veku. Chalani boli rovnako starí, ako my, lenže v tomto veku sú medzi chlapcami a dievčatami diametrálny rozdiely, čo sa vyspelosti týka. Už vtedy som si hovorila, že tanečné partneri by mali byť aspoň o tri roky starší.

Šaty do tanečných

Samozrejme som si dávala záležať na šatách, ktoré mi pomáhala vyberať moja mamka.
Šaty do tanečných by mali byť krátke, na rozdiel od plesov, voľnejšieho strihu, aby boli predovšetkým pohodlné. Nemali by nejako obmedzovať pri tanci a samozrejme je dobré sa vyhnúť hlbším výstrihom a príliš krátkym strihom, čo samozrejme nie každá dievčina dodržiava.
Ako vyzerali moje šaty do tanečných, už si presne nepamätám, viem len, že boli modré. Dnes je výber samozrejme oveľa bohatší, osobne sa mi najviac páči také tie éterické šaty v jemných farbách, napríklad vo svetlej ružovej alebo modrej, ideálne s krátkym rukávom alebo korzetové šaty a potom samozrejme klasické koktejlky.

Pohodlné črievičky

Každé dievča by mala mať aspoň dvoje šaty, ktoré môže striedať plus jedny na predĺženú, tam už možno zvoliť aj dlhší model. Okrem šiat je dôležité vybrať tiež slušivé, ale hlavne pohodlné lodičky alebo črievičky. S tým som vždy veľa bojovala, pretože podpätky mi vtedy moc nehovorili a ešte v nich tancovať.
V tomto veku sa už väčšina dievčat líči, za nás to nebolo iné. Je však lepšie zvoliť iba jemné líčenie, vyvarovať sa výrazných farebných kombinácií, ktoré potláčajú prirodzenú dievčenské krásu.

 

Jedoduchá drdol

Čo sa účesu týka, nosila som vlasY vždy vyčesané, pretože to pre mňa bolo pohodlné a myslím si, že väčšine dievčat vyčesané vlasy pristanú najviac. Nie je potrebné nijako experimentovať,účes od kaderníčky zvoľte až na predĺženú. Na bežné tanečné hodiny stačí urobiť jednoduchý drdol alebo nechať vlasy voľne rozpustené.

Najobľúbenejšie tanec

A aký bol môj obľúbený tanec? Určite Cha Cha, ktorá ma fascinuje dodnes. Je to moc krásny tanec, ktorý navyše nie je ani tak zložitý, aj keď nohy som z neho mala pokopané rovnako. Naopak medzi ťažké tance patrí Jive, ktorý mi nikdy nešiel. Nie nadarmo sa hovorí, že Jive vás nenechá vydýchnuť ani nadýchnuť.


Aké sú vaše spomienky?
A čo vy? Aké súvaše zážitky z tanečných? Aj na ne tak rada spomínate? Podeľte sa s nami o pár úsmevných historiek. To čo nám vtedy prišlo ako najväčší trapas, sa dnes zdá ako srandovné zážitok, ktorý už neodmysliteľne patrík nášmu dospievania.

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.