Domov / Novinky / Limonády a koktaily nesmie v lete chýbať!
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Limonády a koktaily nesmie v lete chýbať!

Limonády a koktaily nesmie v lete chýbať!  - Afrodit.sk    Horúce počasie vie byť pekne úmorné, tým dôležitejšie je dbať na správny pitný režim. Od toho tu sú domáce malinovky, ktoré vás zvnútra poriadne osvieži! Máme pre vás vyskúšané aj menej obvyklé recepty na limonády a koktaily.

Tradičné i neobvyklé domáce limonády

Doma pripravené limonády vám urobia oveľa lepšiu službu ako rôzne umelo dosladzované nápoje, ktoré síce zaženú smäd, ale sú veľmi nezdravé a ich popíjanie by malo byť len príležitostné. Limonádu vždy pripravte vo väčšom množstve a dajte ju vychladiť do chladničky. Servírovať ju môžete s lístkami mäty, kolieskami citróna a poriadnou dávkou ľadu.

Osviežujúci limetová limonáda s mätou

Maximálne osviežujúci limonáda pripravená počas minúty? To je limetová limonáda s čerstvou mätou. Stačí vymačkať niekoľko limetiek, pridať studenú vodu a hrsť čerstvých mätových lístkov. Ak to vydržíte, dajte limonádu odležať a poriadne vychladiť.

Farebná limonáda z čerstvého ovocia

Stávkou na istotu je najrôznejšie čerstvé ovocie. Farebné limonády lahodí oku aj chuťovým bunkám. Použiť môžete obľúbené maliny, lesné ovocie alebo aj menej obvyklý ríbezle. Ovocie teraz ponúka toľko možností, že vaše domáce limonáda môže byť zakaždým iná. Ovocie vždy trochu roztlačte, aby pustilo šťavu.

Voňavá levanduľová limonáda

Upokojujúce levanduľová vôňa sa môže šíriť aj z vašej limonády. Sušenú levanduľu vhoďte do hrnca s vriacou vodou a cukrom a krátko povarte. Potom nechajte vychladnúť a sa vzniknutého sirupu pripravte limonádu, do ktorej pridajte ešte čerstvo vytlačenú citrónovú šťavu.

Sýte mliečne koktaily

Veľmi osviežujúci vie byť trochu opomínané kokteily z mliečnych výrobkov, ktoré navyše zasýti a zastúpi tak desiatu. Aj mliečne koktaily majú veľa variácií a môžete ich obmieňať takmer do nekonečna, napríklad pridaním mletej škorice, strúhaného kokosu, kakaa, orieškov a podobne. Koktaily nedoslazujte, ovocie je sladké dosť. V prípade potreby použite trochu medu alebo ovocného sirupu.

Kefírový koktail s marhuľami

Kefír je veľmi výživný a navyše je ideálny pri chudnutí. Skvele si bude rozumieť napríklad s marhuľami alebo broskyňami. Ovocie stačí nakrájať na menšie kúsky a rozmixovať spolu s vychladeným kefírom.

Jogurtový koktail s jahodami

Klasika nad klasiku, to je jahodový kokteil, ktorý si však môžete pre zmenu pripraviť tiež s bielym jogurtom, aby vás viac zasýtil. Ak máte po ruke maliny alebo čučoriedky, nebojte sa ich pár prihodiť.

Mliečny koktail s exotickým ovocím

Ak sa vám už trochu omrzeli tradičné príchute, dajte prednosť exotickému ovocí, ktoré sa do mliečnych nápojov tiež skvele hodí. Veľmi osviežujúci a príjemne sladké je najmä mango, ktoré vás trochu vtiahne do indickej kuchyne.

 

Želáme vám pohodové leto s pohárom vychladeného nápoja v ruke!

 

Želáme vám pekné leto plné krásnych dní strávených pri vode!

Napísal (a) Katka Martinová

katka Martinová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).