Domov / Novinky / Len zdravé chodidlá môžu byť krásna
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Len zdravé chodidlá môžu byť krásna

Len zdravé chodidlá môžu byť krásna  - Afrodit.sk    Ide o jednu z najnamáhanejších častí ľudského tela. Suchá a popraskaná koža či zle ostrihané nechty môžu spôsobiť mnoho nepríjemností. Poradíme vám, ako sa o svoje nohy starať, aby boli zdravé, krásne a jemné.

Nezabúdajte na svoje nohy

Starostlivosť o ruky venujeme oveľa viac času, než o nohy. Na tie často zabúdame, pretože predsa nie sú toľko vidieť. Lenže skutočnosť je taká, že nohy plnia veľmi dôležitú funkciu a rozhodne si zaslúži našu pozornosť.

Popraskaná koža na chodidlách či olúpaný lak na nechtoch nerobí dobrú vizitku svojmu majiteľovi. Zanedbaná starostlivosť o chodidlá môže viesť až k prasknutiu päty. Toto miesto sa potom veľmi zle hoja a je náchylné k infekcii. Nevhodne ostrihané nechty majú tendenciu zarastať.
Skrátka nielen v lete, ale po celý rok by sme svojim nohám mali dopriať aspoň minimálnu pozornosť.

Pedikúra je základ

 Raz za mesiac je vhodné navštíviť kozmetický salón a nechať si urobiť odbornú pedikúru. Je to veľmi príjemné a tiež pohodlné. Základom je zbaviť sa starej suchej kože, kurích ôk a ďalších kožných otlakov.
Pedikérka sa venuje nielen kožu na nohách, ale aj nechtom. Existuje suchá či mokrá pedikúra. Mokrá pedikúra sa používa už desiatky rokov a je spojená s kúpeľom nôh v teplej kúpeli. Veľkú obľubu si v posledných rokoch získala takzvaná suchá pedikúra, ktorá je veľmi bezpečná a jednoduchá. Používa sa takzvaná brúska, ktorá jemne obrusuje stvrdnutú kožu.

Túto suchú pedikúru si ostatne môžete dopriať aj doma za pomoci elektronického odstraňovače stvrdnutej kože, s ktorým prišla značka Sholl. Mám to vyskúšané a rozhodne môžem odporučiť. Rotačná časť obsahuje diamantové kryštáliky a veľmi jemne odstraňuje stvrdnutú kožu a bolestivé miesta. Nebolí to, je to veľmi jednoduché, rýchle a efektívne. Vaše chodidlá budú hebká na dotyk. Po odstránení kože odporúčam namazať krémom vhodným na chodidlá alebo obyčajnú kozmetickú vazelínou.

upravené nechty

Nechty na nohách nevyžadujú tak častú úpravu, ako na rukách. Rastú tu pomalšie a navyše sú pevnejšie a menej náchylné k lámaniu a štiepeniu. Lak na nohách vydrží aj 14 dní, bez toho aby sa olupovala. Preto stačí nechty ošetrovať približne raz za dva týždne. Najprv odstráňte odlakovačom všetky zvyšky starého laku. Potom ich skráťte. Používajte špeciálne nožničky, ktoré sú určené na pedikúru.
Nechty na nohách zastrihávajte iba do rovna , aby vám nezarastali. Môžu byť aj máličko dlhšie, najmä v lete, keď nosíte otvorenú obuv. Konce nechtov zapilujte a použite lak, ideálne v dvoch až troch vrstvách. Pokiaľ máte nechty na nohách poničené, slabé alebo žltkasté, použite pred nanesením laku špeciálnu výživu.

Každodenná starostlivosť

Každý deň by sme mali chodidlá natrieť výživným krémom , ktorý je dôkladne premastí. Ideálne na noc. Rovnako, ako si pred spaním mažete ruky, premastite dôkladne tiež nohy. Samozrejmosťou by mali byť kvalitné a dostatočne priedušné topánky. Len zdravé nohy môžu byť krásne!

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.