Domov / Novinky / Ktoré hudobné udalosti tento rok v lete neprepásnuť?
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Ktoré hudobné udalosti tento rok v lete neprepásnuť?

Ktoré hudobné udalosti tento rok v lete neprepásnuť?  - Afrodit.sk    Už máte plány na leto? Nemali by ste sa zaoberať len dovolenku, ale aj ďalším kultúrnym vyžitím. Tiež si nedokážete leto predstaviť bez hudobných festivalov? Potom sa pozrite na náš prehľad tých najlepších!

Majáles

Dátum : máj

Miesto : univerzitné mestá

Obdobie festivalov pomyselne zahajujú obľúbené Majáles. Tie sa konajú najmä v priebehu mája vo všetkých univerzitných mestách a lákajú na naozaj bohatý program. Majáles tiež ponúka tak trochu inú atmosféru, spojenú s korunovaním kráľa majáles a ďalším typickým programom. Na Majáles sa však môžete vypraviť, aj keď nepatríte medzi vysokoškolských študentov, a začať festivalovú sezónu naozaj štýlovo.

Votvirak

Dátum : 16.-18. júna

Miesto : Milovice

Obľúbený multižánrový festival sa zameriava predovšetkým na milovníkov rocku, popu a hip hopu. Na letisku vo stredočeských Miloviciach si môžete vypočuť rad českých i slovenských hviezd, ale nechýba ani sprievodný program.

Colours of Ostrava

Dátum : 19.-22. júla

Miesto : Ostrava - Dolná Vítkovice

Jedinečný areál Dolných Vítkovíc tvoria pôsobivú kulisu pre čoraz obľúbenejšie festival, ktorý ponúka pre každého niečo. Zahŕňa totiž všetky možné žánre, najmä rock, pop, jazz, elektronickú hudbu, ale aj folk pod.

Hudobný festival Český Krumlov

Dátum : 14. júla - 5. augusta

Miesto : Český Krumlov

Tak trochu z iného súdka je Medzinárodný hudobný festival v nádhernom prostredí historického Českého Krumlova. Celkom na vás čaká 19 koncertov. Najdôležitejšie z nich je operný galakoncert, ale nechýbajú ani populárne žánre.

České hrady

Dátum : 14. júl - 2. septembra

Miesto : Točník, Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov, Bezděz

Obľúbená festivalová akcie v priestoroch jedinečných slovenských hradov ponúka zážitok pre všetky zmysly. Tešiť sa môžete na mnoho hviezd, za zmienku stojí najmä Arakain a Lucie Bílá, Tomáš Klus, No Name, Anna K., Horkýže Slíže, Richard Müller, Olympic, Mandrage, Mig 21, Wohnout, Visiaci zámok a množstvo ďalších.

Benátska!

Dátum : 27.-30. júla

Miesto : Liberec

Už dvadsiaty piaty ročník festivalu Benátska! sa bude konať v tesnej blízkosti Liberca. Ak túto časť našej krajiny ešte nepoznáte, môžete cestu na festival spojiť aj s výletom na Ještěd.

 

Už máte jasno, na ktoré festivaly sa tento rok vypravíte? Potom zbytočne neotáľajte a kúpte si lístky s dostatočným predstihom 

Napísal (a) Katka Martinová

Katka Martinová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).