Domov / Novinky / Kam sa vydať cez prázdniny?
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Kam sa vydať cez prázdniny?

Kam sa vydať cez prázdniny? - Afrodit.sk    Prázdniny už klopú na dvere, prichádza pre mnohých najkrajšie mesiace v roku. V lete sa nám otvára veľa možností, čo robiť a kam vyraziť. Ja osobne prázdniny milujem, aj keď už dávno nie som školou povinné. Ale ako mamička malého chlapčeka viem, že prázdniny sú od toho, aby sme ich deťom čo najviac spríjemnili .. Prichádza čas voľna, zábavy, dobrodružstvo a poznanie.
 

Hoci v lete je počasie v tuzemsku stálejšie, než je tomu na jar a na jeseň, radšej dávame s rodinou prednosť zahraničným zájazdom. Celý rok sa teším k moru. Keď sme boli s manželom sami, veľa sme cestovali za exotikou. Radi sme lietali do Turecka, Tuniska či do Egypta. Výhodou bola pomerne nízka cena a veľký komfort, služby all inclusive sú v týchto krajinách takmer v každom hoteli. Nemuseli sme potom už riešiť žiadne ďalšie jedlo a pitie, pretože všetkého bolo dosť. Veľmi fascinujúce oblasťou pre nás bola Taba v Egypte, miesto, kde sú len obrovské luxusné rezorty a inak bieda a pustatina. Naozaj silný zážitok.

 

Akonáhle sa nám narodil syn, začali sme voliť bližšie destinácie s ohľadom na komfort a bezpečnosť. Veľmi sa nám osvedčila severné Taliansko, ktorá je relatívne blízko a pre deti ponúka ideálne podmienky. Oblasť okolo Bibione je však plná Čechov a niekedy si tam pripadám, akoby som bola doma. O niečo zaujímavejšie je stredné Taliansko, ktorá je už ďalej a veľmi nás v budúcnosti láka juh, hlavne Gargano a Sicilia.

 

Pri spiatočnej ceste z Talianska si robíme prestávku v Rakúsku, kde sa zdržíme na dva až tri dni. Rakúsko je nádherná krajina, sic nemá more, ale na jej prírodu a malebnosť nikto nemá. Synovi sa páči miestnej kravičky, ktorých je všade plno. Dlhá cesta však znamená veľkú nudu pre naše dieťa. Dlho sme premýšľali, ako syna zabaviť. Najviac sa nám osvedčil tabliet v držiaku, ktorý slúži ako minitelevize, ďalej potom pesničky z rozprávok a hovorené rozprávky v CD prehrávači. A môžem len odporučiť cestovať cez noc, pretože je väčšia istota, že dieťa celú cestu prespí.

 

Samozrejme ani tuzemska sa nezriekam, v SR je nádherne, žiaľ až na tú neistotu počasie. Preto dávame prednosť predĺženým víkendom, ideálne v Harrachove. Vyberáme hotely podľa toho, či sú určené rodinám s deťmi a ideálne ešte s wellness procedúrami. Mám rada miesta, kde je malebná príroda, príjemné ubytovanie a relaxačné procedúry.

 

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.