Domov / Novinky / Jarný výlet do Paríža: ako si mesto naozaj vychutnať
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Jarný výlet do Paríža: ako si mesto naozaj vychutnať

Ako si užiť prehliadku Paríža bez stresu a vychutnať si jej jedinečnú atmosféru? Poradíme vám, ako sa na slávnej pamiatky pozrieť trochu iným pohľadom.

Štýlový začiatok prehliadky Paríža

J a k najlepšie začať deň v Paríži? Jednoznačne raňajkami pozostávajúce z teplého croissantu a šálky kávy v nejakej malej kaviarničke. Potom sa vydajte na prechádzku malebnými uličkami. Zabudnite však na nos zaborený v mape, radšej sa len tak túlajte a nechajte sa prekvapiť tým, kam vás vaše kroky zavedú.

 

Však nemusíte za každú cenu stihnúť prehliadku všetkých pamiatok. To totiž ani nejde. Inak sa z vašej dovolenky stane skôr závod než príjemné rozptýlenie. V Paríži predsa nie ste naposledy, prinajmenšom teda budete mať dôvod sa do tohto čarovného mesta čo najskôr vrátiť!

Známe pamiatky z inej perspektívy

Ak výšky zrovna nevyhľadávate, prehliadka Eiffelovej veže rozhodne nie je povinná . Skúste to pojať trochu inak a urobiť si príjemný piknik na zatrávnenom priestranstve priamo pred týmto oceľovým skvostom. Nič nepokazíte chrumkavú francúzsku bagetu s úžasným syrom, ktorý vašim chuťovým pohárikom uhranie! Uvidíte, že aj z tejto perspektívy bude pohľad na Eiffelovku stáť za to! A úplne inú tvár Eiffelovej veže ponúkne nočné svetelná show.

Podobne si môžete aj iné parížskej dominanty, napríklad chrám Notre-Dame. Než stáť dlhú frontu, na ktorej konci bude hektická prehliadka interiéru, sadnite si na breh rieky a poriadne si prezrite nádherne zdobenú katedrálu, vrátane desivých chrličov.

Tak trochu odlišný pohľad na centrum Paríža ponúkne aj plavba po Seine, počas ktorej by vám nemala chýbať pohárik lahodného červeného vína.

Jedinečný kultúrny zážitok

V Paríži však na vás čaká tiež poriadna dávka kultúry v jednom z mnohých galérií a múzeí. Zďaleka najdôležitejšie je samozrejme Louvre. Nemusíte však stihnúť prehliadku všetkých výstavných sál, ktorých počet ide do desiatok, či skôr stoviek. Radšej si pre začiatok vyberte obdobie, ktoré vás zaujíma najviac, posaďte sa na lavičku, ktoré sú pred diely majstrov pripravené, a vychutnajte si pohľad na jedinečné obrazy, pred ktorých krásou sa tají dych. Ak sa najviac tešíte na slávnu, tajomnú Monu Lisu, potom sa vyberte do sály obliehaného turistov. A budete si chcieť urobiť obligátne fotografiu sa tunajší presklenou pyramídou?

 

Pri prehliadke všetkých známych pamiatok treba obrniť sa trpezlivosťou. Front si totiž budete musieť vystáť takmer u každého múzea. Rovnako tak sa nevyhnete všudy prítomným davom turistov túžiacich zvečniť sa s výraznými dominantami. To však neznamená, že by ste sa mali nechať odradiť. Paríž je láska na celý život! Aby si na vás neprišlo daždivé počasie, vybavte sa dáždnikom s romantickým parížskym motívom . A po celý rok vám bude tento úžasný výlet pripomínať moderné obliečky alebo úžasná dámska peňaženka .

 

Napísal (a) Katka Martinová

Katka Martinová

ú

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).