Domov / Novinky / Gélové nechty a práca s nimi
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Gélové nechty a práca s nimi

Gélové nechty a práca s nimi - Afrodit.sk    So svojimi nechty som nikdy nebola príliš spokojná. Pri akomkoľvek pokuse o krásne dlhé pestované nechty sa mi vždy minimálne jeden odlomil. Lak mi držal maximálne dva dni. Nebavilo ma večné přelakovávání. Rozhodla som sa teda zvoliť umelé nechty. Najprv som riešila otázku, či ísť do gélových alebo do akrylových.
Nakoniec som dala prednosť gélovým nechtom, pretože majú prirodzenejší vzhľad. Vlastné nechty môžu lepšie dýchať a toľko sa neničia, ako pod akrylovými. Aplikácia je bez zápachu a navyše sú také o niečo lacnejšie. Niektorí možno namietnu, že akryl lepšie drží a niekomu aj viac vyhovuje, ale ja som s "gelovkami" úplne spokojná.

Zaujímala som sa aj o to, aké trendy ohľadom nechtov a predovšetkým farebných kombinácií sú v móde tento rok v lete a veľmi ma zaujala skutočnosť, že sa drží predovšetkým prirodzenosť. Teda kratšie nechty a menej výrazné farby a zdobenie. Predtým sa veľa nosili nechty zapilované do neprirodzeného hranatého tvaru, ktorý sa mi nikdy nepáčil. Dnes tomu tak našťastie nie je a ideálne je guľatý tvar alebo mierne do špičky.

 

Aké sú trendy?

Tohtoročnej sezóne vládnu prúžky, a to ako zvislé tak vodorovné. Prúžky možno krásne kombinovať s outfity, lebo aj v oblečení sa stále drží v móde takzvaný námornícky štýl.
Veľmi sa mi páči trblietky na nechtoch, ktoré najmä na slniečku "hádže" krásne odlesky. A práve taktiež trblietky patrí medzi elegantné zdobenie na nechty, ktoré sa stále drží na výslní. Trendy sú zlaté, strieborné alebo metalické farby, ktoré sa krásne hodia k letným outfitom.


Naopak bežná francúzska manikúra už je za zenitom. Predtým sa mi veľa páčila, ale je pravda, že dnes už mi príde trochu nudná. Možností je toľko, že je škoda zostať iba pri bielych koncov. Ja sama však dávam prednosť farebné "francúzsku", teda lôžka zostávajú priehľadná, nie sú vidieť toľko odrasty, a konce sú farebné s trblietkami.

 

Starostlivosť o umelé nechty

Starostlivosť o umelé nechty nie je nijak náročná. Človek si na ne rýchlo zvykne. Približne po týždni od novej modelácie je máličko zapiluji, aby neboli príliš dlhé, a snažím sa používať ochranné rukavice pri práci so saponátmi. A samozrejme byť opatrná, aby som si necht neulomili. Našťastie s tým nemám žiadne problémy. Na modeláž chodím pravidelne po troch až štyroch týždňoch.

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.