Domov / Novinky / Čoskoro na dvere zaklopete Vianoce
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Čoskoro na dvere zaklopete Vianoce

Čoskoro na dvere zaklopete Vianoce  - Afrodit.sk    Je to až neuveriteľné, že už je zase zima. Riešime šály, čiapky a čižmy a pomaly sa už začíname pripravovať na sviatky. Ja prípravy moc neprežívam, skôr sa snažím užívať si voľno a tešiť sa z maličkostí okolo seba. Na Mikuláša kúpim oriešky a sušené ovocie a dám ich do misiek na stôl. Večer si oblečiem teplý sveter, huňatou šál a vyteplené legíny a idem von na prechádzku, pri ktorej pozorujem masky. Najradšej mám čertov. A vôbec najradšej na Mikulášovi mám to, že to je predzvesť blížiacich sa Vianoc.
 

Udržujte si svoje vianočné tradície

Ako každý rok nás opäť čaká kolobeh vecí, na ktoré sa nesmie zabudnúť. Každý svoje Vianoce prežíva inak. Napríklad ja si ich užívam a dokonca mi nevadí ani nejaký ten menší vianočné upratovanie. Mám rada predvianočnú atmosféru, kde po uliciach vonia svařák a pečené gaštany a zo stánkov hrajú koledy. Baví ma piť horúci svařák zababušená do poriadneho kabáta a teplých rukavíc.

 

Každý rok sa idem pozrieť na vianočný stromček na Staromestskom námestí v Prahe a ochutnať predraženú horúcu čokoládu. Áno, to je moja Vianočné tradície. Tiež nadšene chodím a zháňam vianočné dekorácie. Mám rada severskej vzory a červenobielou kombináciu. Každý rok kúpim niečo malé, čo zase trochu oživí vianočný byt.

 

Vianočný stromček, dôležitá súčasť.

Môj vianočný stromček musí byť živý.
Chodíme ho každoročne nakupovať na malé námestie blízko nášho domu. Baví ma vyberať ten najkrajší.
Vždy kupujeme malý a snažíme sa, aby bol súmerný. Často si domov ale prinesieme malé krivé metlu. Ozdobený je ale rovnako čarovný.
Vlani som nakúpila na povianočných zľavách nové vianočné ozdoby. Boli asi za štvrtinu ceny!
Teším sa, ako nové guľôčky budú na stromčeku tento rok vyzerať. Stromček je pre mňa hlavné vianočné dekorácie, hlavný viditeľný symbol Vianoc.
Preto ho z bytu odstraňujem čo najneskôr to ide, aby som si vianočnú atmosféru udržala čo najdlhšie.

Vianoce, buďte biele!

Pretože bývam v meste, strašne rada jedu za rodičmi na vidiek . Býva v prírode a páči sa mi, ako vždy dávame srnkám kŕmenie na záhradu.
Áno, tým samým srnkám, čo nám tam v lete okusujú kvety a mama na ne nadáva.

 

Dúfam, že tento rok napadne aspoň trochu snehu. Biele Vianoce už sme dlho nemali a je to škoda. Pretože ten pohľad z okna na krásne bielo zasnežené stromy a strechy, tak ten ma baví asi za všetkého najviac.

 

Napísal (a) Eva Bicanová

Eva Bicanová

Mám rada kultúru, umenie, občas maľujem.
Hrám bedminton a jazdím na bicykli. ;)
Rada čítam aj píšem, cestujem a fotím.