Domov / Novinky / Bambusové ponožky ako najlepšia voľba! Prečo?
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Bambusové ponožky ako najlepšia voľba! Prečo?

Bambusové ponožky ako najlepšia voľba! Prečo?  - Afrodit.sk    Kvalita ponožiek ovplyvňuje nielen to, ako sa počas dňa cítite. Má vplyv aj na vaše zdravie. Najväčšie škody môžu napáchať syntetické materiály, najväčšie dobro práve bambusová vlákna. Prečo tomu tak je a prečo by sa bambusové ponožky mali objaviť aj na vašich nohách?

Bambus je funkčný prírodný materiál

Asi najznámejšie sú ponožky z bavlny, pretože ponúka pohodlie a súčasne dokážu od pokožky odvádzať pot. Bambusové vlákno, ktoré je tiež prírodným materiálom, toho dokáže oveľa viac, a práve preto si bambusové ponožky zaslúži vašu pozornosť. Aj vaše nohy sa v nich budú mať o mnoho lepšie. Bambusové vlákno sa získava z bambusu pomerne ľahko a vo veľkom množstve, aj preto sa teší veľkému záujmu a nachádza využitie v textilnom priemysle. Vlákno je pevné a súčasne pružné , ideálne nielen pre výrobu pohodlných ponožiek.

 

Funkčné vlastnosti bambusových ponožiek

Ekologické bambusové vlákno pôsobí antibakteriálne. To znamená, že zabraňuje množeniu baktérií. Minimalizuje sa tak vznik nepřímených plesní na pokožke chodidiel i medzi prstami. Bambusové ponožky sú tiež ideálne pre všetkých, ktorí majú problémy s nadmerným potením nôh. V porovnaní s bavlnou dokáže bambusové vlákno absorbovať až 4x viac vlhkosti!

 

Pre absorpčné aj antibakteriálne vlastnosti sú bambusové ponožky super pre každé ročné obdobie. Oceníte je v lete v sparných dňoch, kedy musíte nosiť uzavreté topánky, ale chcete zabrániť poteniu nôh, aj v zime, kedy potrebujete mať nohy v teple. Sú skvelé aj na šport. Ďalšou výhodou je, že bambusové vlákno nie je dráždivé. Ponožky sú vhodné aj pre osoby, ktoré majú citlivú pokožku, ekzémy či kožné alergiu.

 

Mäkkučké a poddajné

Ďalšou výhodou bambusových ponožiek je pohodlnosť. Vlákna sú guľatá a vďaka tomu je veľmi pohodlná aj celá tkanina. Vlákna sú jemná a poddajná, vaše chodidlá si budú vyniknú! Na nohách perfektne sedia, nezhŕňajú sa. Sú zárukou pohodlia aj v topánkach, ktoré sú vám tesné.
Z ďalších vlastností bambusových vlákien je treba vyzdvihnúť odolnosť. Svoje funkčné vlastnosti si zachovávajú aj pri častom nosení a praní.

Nemôžem vám nariaďovať, čo nosiť a čo nie. Ale rada odporúčam veci, ktoré mám vyskúšané a skvele fungujú. Medzi tie patrí práve bambusové ponožky . Baví ma na nich aj to, že sú k dostaniu v celej škále farebných variácií.