Domov / Novinky / Ako zabaviť deti o zimných prázdninách? Dáme vám pár tipov!
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Ako zabaviť deti o zimných prázdninách? Dáme vám pár tipov!

Ako zabaviť deti o zimných prázdninách? Dáme vám pár tipov!  - Afrodit.sk    Zimné obdobie je pre rodičov s deťmi náročnejšie na vymýšľanie vonkajších aktivít. Všetko záleží predovšetkým na počasie, na ktoré sa v nížinách rozhodne nemôžeme spoľahnúť. Iste s nami budete súhlasiť, že najlepšie je vyraziť za snehom na hory. Avšak ani tam nemáme istotu dobrých snehových podmienok a navyše táto záľuba nie je najlacnejšie. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ktorá zimné strediská sú pre deti vhodné a kam sa vydať.

Kam sa vydať o vianočných prázdninách?

Vianočné prázdniny trvajú dlhé dva týždne. A iste všetci dobre vieme, že zabaviť deti doma nie je nič ľahké.


Urobte niečo pre svoje zdravie i nervy a vezmite celú rodinu na hory, aspoň na pár dní. Možností máte niekoľko, ak sa vám nechce cestovať ďaleko a nemáte peňazí nazvyš, stavte na české hory.
Avšak oveľa viac zábavy, lepšie snehové podmienky a vyšší komfort vám ponúknu hory v zahraničí, konkrétne v Rakúsku.
Málokde sú tak ústretoví k rodinám s deťmi, ako práve tu.

Rakúske Alpy predstavujú doslova raj lyžiarov a na svoje si tu prídu tiež rodiny s deťmi. Pre malé lyžiarov sú špeciálne uspôsobené zjazdovky a vleky. Deti môžete dať do lyžiarskej školy a škôlky, alebo zvoliť detské kluby, kde si deti pohrajú, zaujím čo rodičia sa môžu opaľovať vonku alebo brázdiť zjazdovky.

 

Veľmi obľúbený lyžiarsky areál je Weissensee v Korutánsku. Toto miesto je ako stvorené pre rodiny s deťmi. Funguje tu päť lyžiarskych vlekov, ktoré vás vyvezú až do výšky 1300 metrov nad morom.
Využiť môžete až 50 kilometrov zjazdoviek. Na svoje si prídu tiež vášniví korčuliari, pretože akonáhle jazero Weissensee zamrzne, môže sa pochváliť najväčšou ľadovou plochou v Európe.

Lyžovanie v tuzemsku má tiež svoje čaro

Ak sa vám nechce na tých pár dní vyrážať niekam ďaleko a platiť premrštenú cenu, môžete zostať v SR.
Veľmi dobré podmienky pre rodiny s deťmi ponúka ski areál Lipno. Oprávnene patrí k najlepším lyžiarskym strediskám v ČR , kde nájdu deti skutočne bohaté vyžitie. Okrem iného sú tu umiestnená dve výukové ihrisko Foxpark kapitána Lipánka a mnoho ďalších voľnočasových atrakcií.

 

S deťmi môžete navštíviť aj Jizerské hory, ktoré patria medzi najčistejšie hory v SR. Predstavujú ideálne miesto pre zimnú rodinnú dovolenku. Sú dobre dostupné z Prahy aj zo stredných Čiech. Skiareál Jizerky predstavuje 17 km zjazdových tratí, deti sa môžu naučiť lyžovať v lyžiarskej školičce.
Okrem škôlky môžete využiť aj herňu pre deti, kde sa dostatočne "vybláznia" a vy si môžete v kľude zalyžovať.

 

Ak hľadáte vôbec najlacnejší lyžovanie v ČR, potom ho nájdete v severočeských Kline, kde týždenný permanentka pre štvorčlennú rodinu vyjde približne na 136 Eur.

A čo vy, máte tip, kam sa vydať lyžovať s deťmi cez vianočné sviatky? Dávate prednosť tuzemskému lyžovanie, alebo radšej vychádzate za hranice.

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.