Domov / Novinky / Ako vybrať vhodné ponožky?
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Ako vybrať vhodné ponožky?

Ako vybrať vhodné ponožky? - Afrodit.sk    Výber ponožiek by sme rozhodne nemali podceniť. Ponožky sú často veľmi opomínané, veď nie sú ani vidieť. V skutočnosti však dokážu veľa ovplyvniť komfort pri chôdzi i prípadné nepohodlie. Navyše ponožky často sú viditeľné, na rozdiel od spodného prádla. Tiež sú v priamom kontakte s našou pokožkou. To všetko sú pádne dôvody, prečo by sme mali ponožkám venovať viac času a vybrať si také, v ktorých sa budeme cítiť pohodlne.

Veľmi dôležitým kritériom pri výbere ponožiek je, pre koho sú ponožky určené. Inak postupujeme pri kúpe detských či pánskych športových ponožiek. Možno vás to prekvapí, ale aj tento kúsok odevu, ktorý mimochodom tvorí neodmysliteľnú súčasť nášho šatníka, podlieha módnym trendom.

Dámske ponožky

Najmä ženy vyberajú ponožky s ohľadom na aktuálne módne trendy. Vždy záleží na konkrétnej situácii a outfitu, ku ktorému si ponožky obliekate. K ¾ nohaviciam si oblečte nízke členkové ponožky. K dlhým legínam vyberajte také, ktoré nemajú pevný lem a nie sú vidieť. Do lodičiek či balerínok klasické ponožky nepatrí. Ak nemôžete byť naboso, voľte silónové ponožky telovej farby.

Pánske ponožky

Muži majú často väčšiu spotrebu ponožiek , ako ženy. Viac sa im potia nohy, preto nie je výnimkou prestriedať niekoľko párov za deň. Muži v ponožkách príliš neexperimentujú, zvyčajne vyberajú pohodlné ponožky podľa vhodnej príležitosti. K obleku sa hodí najlepšie tmavé ponožky (rozhodne si neobliekajte biele ponožky k tmavému obleku). Tie sú zároveň najviac praktické. K športu a voľnočasovým aktivitám dávajú prednosť outdoorovým ponožkám , ktoré sú funkčné a dobre odvádza vlhkosť.

Detské ponožky

Ponožky pre deti tvorí samostatnú kapitolu. Deťom často vyberáme ponožky s motívmi alebo farebné modely, ktoré sú výraznejšie. Deti si potrpia na potlače s obľúbenými hrdinami. Veľmi praktické sú protišmykové ponožky, najmä u malých detí. Obľúbeným materiálom je biobavlna, ktorá je k citlivej detskej pokožke veľmi šetrná.

Aké ponožky nosiť?

Existuje pár pravidiel, ktorých by sme sa mali držať. Muži by mali nosiť vždy ponožky k spoločenskej obuvi. Dôležité je klásť dôraz na ich dĺžku. Keď si muž sadne a nohavice sa ľahko vyhrnú, nemala by byť noha holá. K obleku sa najviac hodia tmavé ponožky - čiernej, šedej a modrej.

 

Športové ponožky umožňujú väčšiu rozmanitosť čo sa strihu a farby týka. Veselé ponožky nosia skôr mladí ľudia, do práce a do mesta dávame prednosť konzervatívnejším modelom. Na farby si viac potrpia ženy, ako muži a najviac samozrejme deti. Najdôležitejšie je, aby vám ponožky dobre sedeli a netlačili vás.