Domov / Novinky / Ako si užiť jeseň
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Ako si užiť jeseň

Ako si užiť jeseň  - Afrodit.sk    Kam s deťmi na výlet a čo s nimi podniknúť, keď nie je vonku zrovna príjemne? Hrady, zámky a ďalšie tradičné výletné ciele sú už väčšinou zatvorené, ale netreba vešať hlavu! Aj na jeseň sa dá podniknúť veľa zaujímavých vecí. Tu je pár príkladov, ktoré vám určite skvele poslúži pri plánovaní programu na víkend.

 

Tipy na aktivity a výlety

S deťmi do múzea? Zdá sa vám, že s týmto návrhom nikdy nemôžete uspieť a vyvoláte vlnu nevôle? Moderné interaktívne výstavy sú pre malých návštevníkov ideálnou voľbou. Deti sa tak dozvie najrôznejšie zaujímavosti, vyskúšajú si zvláštne prístroje a zabavia sa napríklad na celé popoludnie. A ani veľmi nezáleží na tom, či je program venovaný zvieratám, hračkám, vlakom, alebo čomukoľvek inému ...

Podobné expozície rastú ako huby po daždi, takže stačí na internete len málinko zapátrať, čo zaujímavého sa nachádza vo vašom okolí. Momentálne to sú napríklad súťaže vo vyrezávaní tekvíc a podobné zaujímavé akcie.

Nepostrádateľné vonkajšie aktivity

Aj v chladnom počasí sa čas od času vydajte von a vychutnajte si farby jesene! Vaše deti sa zabavia pri púšťaní šarkanov, ktorí teraz brázdia oblohy za mestami a dedinami. Moderné draci sa na oblohe udrží naozaj dlho a navyše sa jedná o vskutku prepracované modely. Avšak aj výroba vlastného draka je zábava, ktorá deti udrží v pokoji na celé popoludnie. A čo takto sa po dôkladnom tréningu s vlastnoručne vyrobeným drakom zúčastniť nejaké drakiády?

A nezabudnite tiež niekedy len tak vyraziť do prírody! Aj obyčajná prechádzka poskytuje mnoho možností, od surfovaní v hromadách farebného lístia až po zber gaštanov a ďalších plodov. Z nich potom môžete s deťmi tvoriť, keď počasie nebude pobyte vonku vôbec priať.

Napriek nepriaznivému počasiu je na jeseň čo robiť, preto si aj toto ročné obdobie užite plnými dúškami!
Vhodné jesenné oblečenie pre vás i vaše malé ratolesti nájdete tu : https://www.afrodit.sk/

Napísal (a) Katka Romanová

Katka Romanová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).