Domov / Novinky / Ako si užiť advent v pohode a bez stresu
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Ako si užiť advent v pohode a bez stresu

Ako si užiť advent v pohode a bez stresu - Afrodit.sk    Desí vás predstava nadchádzajúceho adventu, počas ktorého sa väčšinou ani na chvíľu nezastavíte? Potom na to skúste ísť tento rok trochu inak, v pokoji as nadhľadom. Ak si chcete predvianočný čas užiť, nie ho pretrpieť, takto by mal vyzerať váš zoznam úloh:

 

 1. Vybrať darčeky v pokoji domova

Tlačenica a davy ľudí v nákupných centrách rozhodne majú k predvianočnej idyle veľmi ďaleko. Preto je veľká škoda nevyužiť možnosti zaobstarať vianočné darčeky cez internet, veľakrát za oveľa nižšiu cenu a veľkou prednosťou je tiež väčší výber.

 1. zabezpečiť cukroví

Nemusíte piecť, až sa nebudete môcť na rúru ani pozrieť. Niekto sa v pečení vyžíva, iný ho berie ako nutné zlo. V takom prípade nie je nič neobvyklé objednať si cukroví vo vašej obľúbenej cukrárni, ktorú máte vyskúšanú. Skrátka si len poviete, koľko kilogramov cukrovinky potrebujete a vyzdvihnete si hotové dobroty, ktoré sa budú rozplývať na jazyku.

 1. Netrápiť sa upratovaním

Veľký predvianočné upratovanie rozhodne nie je povinnosť, ktorú treba za všetkých okolností splniť. Dôkladné upratovanie zaberie príliš veľa času a väčšina členov vašej rodiny zrejme rovnako nepozná rozdiel. Ak vám však zaprášené skrine a neumyté okná nedajú spať, môžete využiť služby upratovacie firmy a venovať sa niečomu príjemnejšiemu. V dnešnej hektickej dobe to rozhodne nie je žiadna hanba!

 1. Urobiť si chvíľku pre seba a relaxovať

Advent by však mal byť hlavne o rozjímanie. Prečo si teda každú adventnú nedeľu nevyhradit chvíľku pokoja a neodpočinout si s horúcim nápojom v ruke, treba u obľúbeného vianočného filmu? Proste advent, ako má byť ... Vyskúšajte napríklad originálne horúcu čokoládu, ktorá vás pohladí na duši!

Bonus: Recept na mexickú horúcu čokoládu

 • 800 ml plnotučného mlieka

 • 100 g kvalitného kakaa

 • 50 g cukru

 • 1 lyžička mletej škorice

 • vanilkový extrakt

 • štipka kajenského korenia

Priveďte do varu mlieko s vanilkovým extraktom a potom nechajte na miernom plameni variť približne 8 minút. Medzitým v miske zmiešajte kakao s cukrom a škoricou. Za stáleho miešania vsypte do mlieka a ďalšie 2 minúty povarte. Ak čokoláda príliš zhustne, prilejte trochu horúcej vody. Čokoládu podávajte posypanú mletou škoricou.

Želáme vám pekný adventný čas!

Napísal (a) Katka Romanová

katka Romanová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).