Domov / Novinky / Ako sa zbaliť na dovolenku
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Ako sa zbaliť na dovolenku

Ako sa zbaliť na dovolenku  - Afrodit.sk    Čas dovoleniek je konečne tu as tým veľa radostí, avšak aj starostí. Jednou z nich je balenie batožiny. V prípade dlhšej dovolenky sa môže balenie batožinu ukázať ako oriešok, najmä pri nízkych váhových limitoch. Ako na balenie vyzrieť, nič nezabudnúť a neťahať na dovolenku žiadne zbytočnosti?

Vytvorte si zoznam

Že nie ste priaznivcom zoznamov? Potom skúste svoj odmietavý postoj prehodnotiť. Zoznam vytvorený s predstihom vám ušetrí veľa času a starostí. Môžete si napríklad na internete nájsť nejaký univerzálny zoznam a prispôsobiť si ho k obrazu svojmu. Nezabudnite do neho zahrnúť potrebné lieky, špecifické športové potreby atď. Takýto zoznam môžete navyše používať opakovane a balenia batožiny si tak ešte viac uľahčiť.

Začnite baliť s predstihom

Rozhodne nenechávajte balenie batožiny na posledný večer pred odchodom . Môžete totiž zistiť, že nemáte vyprané a vyžehlené potrebné oblečenie, váš starý kufor má rozbitý zips a podobne.

Takisto sa oplatí s predstihom skontrolovať platnosť vašich cestovných dokladov, absolvovať prípadná povinné očkovania a vymeniť si peniaze. Nič iné k "prežitie" v zahraničí nepotrebujete!

Nakúpte menšie balenie

Iste, fľaštičky a tuby s kozmetikou síce nezaberú toľko miesta a pomerne dobre sa skladujú, ale treba podotknúť, že výslednú váhu batožiny môžu negatívne ovplyvniť. Preto si kúpte kozmetické prípravky v zmenšenej verzii. A ak sa vaše obľúbené kozmetické prípravky nevyrába v menšom prevedení, je dobrým riešením kúpiť si malé fľaštičky, kam si môžete telové mlieko, šampón a ďalšie kozmetiku jednoducho preliať.

Stavte na univerzálne kúsky

Nedostatok miesta v kufri je zlým snom každej ženy, ktorá chce práve na dovolenke predviesť len to najlepšie zo svojho šatníka. V takom prípade si vyhraďte trochu času na premyslenie jednotlivých outfitov. Základ dovolenkových modelov by mali tvoriť neutrálne farby, napríklad dlhá biela či čierna sukňa . Tú môžete zakaždým doplniť iným topom a doplnky a razom budete vyzerať každý večer inak. Podobne je to v prípade letných šiat , ktoré sa dajú úplne premeniť ľahkým šatkou nedbalo prehodeným cez ramená a podobne. A potrebujete všetky nachystané kabelky? Jedno decentné lístoček sa bude hodiť na každý večer strávený na pobrežnej promenáde.

Buďte v pokoji a nepanikárte

Ak nie ste zrovna preborník v príprave na dovolenku, hlavne sa zbytočne nestresujte. A ak niečo dôležité zabudnete, nič sa nedeje! Ak nejdete práve na koniec sveta, vždy si môžete chýbajúce opaľovací krém, plavky alebo klobúk dokúpiť. Navyše tak budete mať milú spomienku na príjemné chvíle strávené na dovolenke.

 

Želáme vám krásnu dovolenku plnú odpočinku, relaxácie a nových zážitkov!

Želáme vám pekné leto plné krásnych dní strávených pri vode!

Napísal (a) Katka Martinová

katka Martinová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).