Domov / Novinky / Ako sa starať o pokožku v zimnom období
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Ako sa starať o pokožku v zimnom období

Ako sa starať o pokožku v zimnom období  - Afrodit.sk    V každom ročnom období by sme mali svoje pleti venovať špeciálnu starostlivosť. V zime je naša pokožka najcitlivejšie, pretože musí vzdorovať rozmarom počasia, ako je mráz, slnko, prechody z vykúrených miestností do mrazivých dní, silný vietor a dážď. Takéto počasie je pre naše podnebie typické. Výsledkom je podráždená koža, ktorá má sklony k začervenaniu a lúpe sa. A ako iste viete, ak pleť nie je zdravá, ani ten najdrahší make-up to nezachráni. Ako teda v zime starať o svoju pleť? Dáme vám pár tipov!
 

Chráňte tvár a ruky pred mrazom

V zime najviac trpia tvár a ruky, všetko ostatné máme starostlivo zababušené pod teplými vrstvami. Dokonca aj ruky môžeme schovať do rukavíc alebo do vreciek, ale s tvárou to tak jednoduché nie je. Vyberajte krémy, ktoré sú určené špeciálne do mrazivých dní. Tieto krémy sú hutnejšie a tvorí na pokožke ochrannú vrstvu. Pre pleť je dôležitá rovnováha a hydratácia, ktorú by jej mali toto kozmetické prípravky poskytnúť. Ak vonku svieti slnko alebo sa chystáte na hory, určite nezabúdajte na krémy s vysokým UV faktorom, ktorý vašu tvár ochráni pred spálením a vysušením.

 

Ráno pleť dokonale vyčistite a namazejte hutným mastným krémom. Nechajte krém chvíľu pôsobiť a potom naneste make-up. V zime je vhodné opäť staviť na make-up s hustejšou konzistenciou, ktorý vytvorí ochranný film na vašej pokožke. Odporúčame zmeniť make-up, ktorý ste používala v lete. V letnom období sú vhodné ľahšie fluidný make-upy, v zime naopak hutnejšie a samozrejme je potrebné zvoliť svetlejší odtieň , keď naša pokožka postupne stratí letné opálenie. Nakoniec môžete ešte pridať trochu zdravíčka , pre lepší výsledok odporúčame pretrieť púdrom. Kým v lete sa môžeme nánosom mejkapu prakticky vyhýbať, v zime sa to priamo odporúča. Ale opäť myslite na to, že menej je niekedy viac. V móde je prirodzený vzhľad, takže pleť "voskové figuríny" je absolútne out.

Večer nezabudnite pleť dokonale odlíčiť šetrným mliekom a na noc dôkladne namazať.

Pozor na hydratačné krémy!

Možno vás napadne, že pleť potrebuje v zime hydratáciu. To je síce pravda, ale hydratačné prípravky obsahujú veľké množstvo vody, a tie v mrazoch nie sú pre pleť vhodné. Pri pobyte v mrazoch (najmä potom, keď sa drží teploty hlboko pod bodom mrazu) používajte radšej veľa premasťujúci prípravky, ktoré kompenzujú zníženú činnosť mazových žliaz. Pleť je tak dostatočne chránená pred zbytočným vysúšaním a pred škodlivými látkami.

Aspoň raz týždenne doprajte pleti vyživujúce masku alebo peeling. Uprednostnite kozmetické prípravky, ktoré obsahujú viac vitamínov. Opomenúť by sme nemali ani na pery, ktoré majú sklon sa vysušovať, praskať a lúpať sa. Pravidelne je mažte balzamom na pery, miesto vysušujúca rúžu dajte prednosť lesku na pery.

Okrem tváre venujte pozornosť aj rukám, na ktoré sú kladené veľké nároky. Pravidelné nosenie rukavíc by malo byť samozrejmosťou, ruky si po každom umytí dôkladne namažte vhodným krémom, ktorý noste pri sebe po celý deň.

 

Ako chrániť pokožku našich najmenších?

Jemná detská pokožka je veľmi citlivá, preto by prípravky pre malé deti mali byť neparfumované, bez obsahu farbív a chemických látok. V zime dieťa mažte častejšie, najmä potom tvár. Nezabúdajte na pery. Opäť dajte prednosť mastnejším a hustejším krémom, ktoré sú určené pre deti. Odporúčam používať kozmetiku z lekárne.

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.