Domov / Novinky / Ako sa správne starať o bielizeň
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Ako sa správne starať o bielizeň

Ako sa správne starať o bielizeň  - Afrodit.sk    Menšie opatrnosťou pri praní i žehlení trpia nielen farby, ale samozrejme aj samotný strih a materiál. Pri správnej starostlivosti sa vám oblečenie odvďačí dlhotrvajúcim krásnym vzhľadom.

Zároveň je však vhodné uvedomiť si, že kvalita každého vášho kúsku sa pozná práve až po vypraní . Lacné tričko pôvodom z Číny, ktoré je ušité z tenkého, takmer priehľadného materiálu, bude s veľkou pravdepodobnosťou už po prvom vypraní plné žmolkov. A čo horšie, švy sa často úplne skrúti a pretočí, takže pôvodne pekné tričko je razom použiteľné maximálne ako handra na podlahu. Ako teda na krásne bielizeň aj po mnohých praniach?

Ako na voňavé prádlo?

Aviváž používajte s citom. Mnoho ľudí v domnení, že aviváž látke vždy prospieva, používa tento liek až príliš, čo prináša viac škody ako úžitku. A nemusíte používať vyložene chemické prípravky. Sviežu vôňu bielizni prepožičia trocha citrónovej šťavy, ktorú možno použiť namiesto klasickej aviváže. A dlhšie trvajúci vôni sa postarajú kúsky mydla v šuplíku či v skrini. Naše babičky skrátka vedeli, ako na to!

Ako na škvrny?

Existuje veľa "zaručených" rád a rovnako je k dostaniu množstvo "stopercentne" účinných prípravkov na škvrny. V tomto prípade sa oplatí skúšať rôzne metódy, kým sa nežiaduce škvrny naozaj nezbavíte. Veľakrát môže byť ale to najjednoduchšie riešením tým najlepším, preto vyskúšajte napríklad staré dobré jadrové mydlo.

Ako na jemnú bielizeň?

Aj keď sa bojíte o jemné spodnú bielizeň, neznamená to, že ho musíte prať výhradne v ruke. Kombinácia špeciálneho programu a ochranné sieťky by mala aj chúlostivé kúsky ochrániť. Pozor však na nevyspytateľné háčiky od podprseniek!

Ako na sušenie?

Hitom poslednej doby sú tiež sušičky bielizne. Tu sa oplatí veľká obozretnosť a dôkladné štúdium štítkov na jednotlivom oblečenie. Často sa zdá, že danému kúsku nemôže sušenie v sušičke nijako ublížiť, pritom opak je pravdou! Takto môžete ľahko prísť o svoju obľúbenú tuniku , čo by určite bola škoda!

Ako na žehlenie?

Okrem opatrnosti s ohľadom na konkrétne materiál tu platí jednoduchá rada. Čo nie je nutné vyložene žehliť, to nežehlite! Vysoká teplota totiž ničí vlákna.

 

Aké sú vaše tipy pre to, aby vaše oblečenie a ďalšie textílie zostávali stále krásne?

Napísal (a) Katka Romanová

katka Romanová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).