Domov / Novinky / Ako sa dokonale opáliť, ale nespáliť
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Ako sa dokonale opáliť, ale nespáliť

Ako sa dokonale opáliť, ale nespáliť - Afrodit.sk    Tiež si myslíte, že bronzová pokožka vyzerá oveľa zdravšie a príťažlivejšie, ako biela? Opaľovanie milujem už od detstva. Ležanie na slnku je pre mňa relaxácie. Ovšem tiež dobre viem, ako veľmi môže slnko ublížiť. Niekoľkokrát v živote som sa škaredo spálila a od tej doby si na to dávam veľký pozor. Podelím sa s vami o svoje poznatky, ako sa pekne opáliť, ale neprehnať to. Pretože v tomto prípade platí, že menej je viac.

  Ochrana pred slnkom musí byť komplexný

  Veľmi sa mi osvedčilo opaľovať sa postupne.Teraz nesnažiť sa počas prvých letných dní dohnať opálenie, ktoré som mala po dovolenke pri mori.
  A po opaľovaní sa snažím si dopriať opäť kvalitnú starostlivosť v podobe emulzií, ktoré pokožku dokonale vyživí.
  Je potrebné rozlišovať, či sa budete pohybovať na slnku v ČR v nížinách u českých rybníkov či na horách pri túre, samostatnú kapitolu potom tvoria prímorské štáty, kde slnko "perie" oveľa intenzívnejšie.
  Keď sa opaľujem v tuzemsku, zvyčajne volím zlatú strednú cestu, teda UV faktor 20 - 30.

  Dôverujem najmä krémom z lekárne. Milujem kosmetiu Vichy a La Roche Posay. Predovšetkým na začiatku leta, keď je koža po zime veľa svetlá.
  Akonáhle vyrazím k moru, zvolím oveľa intenzívnejšiu ochranu s UV faktorom 50 a dávam prednosť značke Daylong, ktorá je vhodná aj pre deti.

  Čo robiť, keď sa spálite?

  Spáleniny od slniečka sú veľmi nepríjemné a bolestivé. Stalo sa mi to v živote už niekoľkokrát, predovšetkým pri mori. Čo mi na to najviac pomohlo? Panthenol z lekárne, ktorý vždy vozím so sebou. Na tvár sa mi osvedčil obyčajný studený jogurt, ktorý pokožku krásne upokojí. Namiesto panthenolu používam tiež fenistil.

  Iba krémy nestačí

  Na ochranu pred slnkom nepatrí len kozmetika, ale aj vhodné oblečenie a doplnky. V lete sa prakticky nezaobídem bez slnečných okuliarov. Na dovolenke pri mori je okrem pobytu v mori takmer nesundávám. Veľmi si zakladám na pekných plavkách, ktoré sú ušité z kvalitného materiálu. Dôležité pre mňa je, aby plavky na slnku rýchlo usychaly.

  Opálené telo a trendy oblečenie

  V letných dňoch volím najradšej vzdušné pohodlné kúsky. Milujem voľné sukne a tielka, ktoré striedam podľa aktuálnej nálady. Najpohodlnejšie sú samozrejme krátke letné šaty. Ako športový variant mám v šatníku nachystané štýlové šortky. A samozrejme nezabúdam na pokrývku hlavy, ideálne letné klobúky alebo šiltovky.
  A čo vy, aké máte skúsenosti s opálením bez rizika? Dávate prednosť slnku alebo radšej chodíte do solária?

   

  Napísal (a) Martina Richterová

  Martina Richterová

  Pracujem ako redaktorka.

  Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
  Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
  Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.