Domov / Novinky / Ako ochrániť vianočný strom pred domácimi miláčikmi
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Ako ochrániť vianočný strom pred domácimi miláčikmi

Domáce zvieratá predstavujú pre stromček veľkú hrozbu. Preto je potrebné použiť účinné prostriedky, ktoré stromček ochráni a nepokazí vám tak vianočné idylu.

V prípade všetkých domácich maznáčikov platí, že sa oplatí staviť na plastové ozdoby, ktoré odolajú pádom a navyše nehrozí úraz na ostrých črepinách ani vašim deťom. Moderné plastové ozdoby sú navyše od tých klasických takmer na nerozoznanie. A čo ďalšie poslúži k ochrane vianočného stromu?

 

Ako stromček ochrániť pred psami

Psy sa väčšinou nesnaží na stromček zaútočiť, často sa im však skôr nechtiac podarí vianočný stromček zhodiť. Takéto kalamite možno predísť vhodnou zábranou. Stromček môžete obestavit odkladacím stolíkom, kreslom a ďalším drobným nábytkom a vytvoriť okolo neho menšie zákutia.

Možno tiež radšej upustite od obľúbených perníčkových ozdôb, ktoré by psa zbytočne dráždili ... Takisto zabudnite na čokoládové ozdoby, ktoré by pre psa, ak by sa k nim počas vašej nepozornosti dostal, znamenať vážne riziko.

Ako stromček ochrániť pred mačkami

Mačky na stromy rady šplhajú, preto sa môže veľmi ľahko stať, že váš nádherne ozdobený strom skončí na zemi skôr, než sa vôbec nazdáte. Priznajme si tiež, že ustrážiť mačku je takmer nadľudská úloha. Ako teda mačke zabrániť, aby sa k vianočnému stromu vôbec priblížila? Musíte ju odradiť! Stavte preto na vône, ktoré sú mačke nepríjemné a vďaka ktorým sa bude stromčeka vyhýbať veľa veľkým oblúkom.

Chovatelia mačiek nedajú dopustiť na citrusy. Mačky totiž kyslú vôňu naozaj neznáša, takže ozdoby v podobe plátkov pomaranča alebo citrónov budú na stromčeku nielen dobre vyzerať, ale tiež stromček účinne ochráni. Rovnako dobre zafunguje tiež klinček, ktorý sa tiež môže stať súčasťou vašich vianočných dekorácií.

 

Darí sa vám vianočný strom pred domácimi miláčikmi ochrániť?

 

Napísal (a) Katka Romanová

Katka Romanová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).