Domov / Novinky / Ako najlepšie zabaliť deťom veci na tábor
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Ako najlepšie zabaliť deťom veci na tábor

Ako najlepšie zabaliť deťom veci na tábor  - Afrodit.sk    Chystá sa vaše dieťa na letný tábor? Zvlášť v prípade, že tento rok jede prvýkrát, je dôležité nepodceniť prípravu a na nič nezabudnúť. Ako pri balení postupovať a pripraviť všetko potrebné, aby si vaše dieťa tábor náležite užilo?
   

O aký typ tábora sa jedná?

V prvom rade je nutné podotknúť, že neexistuje žiadny univerzálny zoznam, ktorého by sa rodičia pri balení batožiny na detský tábor mali držať. Táborov totiž v dnešnej dobe existuje naozaj veľa, a preto je vždy nutné mať na pamäti jeho zameranie. Jedná sa o klasický skautský tábor so spaním v stane a množstvom aktivít tohto zamerania? Alebo sa vaše dieťa chystá na tanečné tábor? Či tento rok na plnej čiare vyhral počítačový tábor? Každý tábor má skrátka svoje špecifiká a ich náplň sa diametrálne líšia.

Čo všetko zabaliť?

Samotní usporiadatelia tábora by vám v ideálnom prípade mali poskytnúť zoznam vecí, ktoré by dieťa malo mať sebou. Ak sa tohto zoznamu budete držať, nestane sa, že zabudnete na niečo dôležité. Tiež získate lepšiu predstavu o tom, koľko oblečenie bude vaše dieťa približne potrebovať, lebo takýto zoznam vznikol na základe predchádzajúcich skúseností. Niekedy sa však môže stať, že pokyny sú veľmi vágne a chýbajú dôležité podrobnosti. V tomto prípade sa neváhajte organizátora tábora spýtať, ale aj na internete nájdete zoznamy potrebných vecí na rôzne typy táborov.

Okrem samotného zoznamu sa zamerajte najmä na špecifické potreby vášho dieťaťa, napríklad lieky, a tiež informácie, ktoré by mal táborový vedúci vedieť o jeho zdravie a ďalších špecifických potrebách.

Ako pri balení najlepšie postupovať?

Ako predísť najrôznejším nedorozumeniam? Na balenie si vyhraďte viac času a zapojte do neho aj svojho potomka. Všetky veci len nachystajte a následne nechajte syna či dcéru všetko zabaliť. Samozrejme na všetko dohliadajte a tiež dieťaťu vysvetlite, kedy má jednotlivé oblečenie použiť pod. Dieťa takto bude mať o všetkom oveľa lepší prehľad. To mu v mnohom pomôže aj pri balení pred návratom domov. Bude totiž vedieť, ako jednotlivé veci do kufra alebo batohu poskladať.

Tiež platí, že je vhodné obmedziť počet batožiny na nevyhnutné minimum. Radšej zabaľte jeden veľký kufor a batoh ak tomu malý batôžtek na desiatu a tiež menšie výlety. Takto nehrozí, že dieťa na niektoré batožinu zabudne.

Najmä menšie deti na tábore často zabudnú veľa vecí, pretože svoje oblečenie skrátka nespoznajú. Preto je vhodné oblečenie nejako označiť, napríklad drobnú nášivkou. A táborovým vedúcim môže byť užitočný zoznam všetkých vecí, podľa ktorého bude možné obsah batožiny v prípade potreby skontrolovať.

 

Budeme radi, keď sa s nami podelíte o vaše tipy, na čo pri balení batožiny na tábor rozhodne nezabudnúť a na čo si dať pozor.

Napísal (a) Katka Martinová

Katka Martinová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).