Domov / Novinky / Ako donútiť puberťáka k predvianočnému upratovaniu
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

Ako donútiť puberťáka k predvianočnému upratovaniu

Ako donútiť puberťáka k predvianočnému upratovaniu  - Afrodit.sk    Vianočné prípravy a chystanie zaberú veľa času, preto je treba všetko dobre zorganizovať. Do predvianočného upratovania by sa skrátka a dobre mala zapojiť celá rodina, bez odvrávania ...

 

Menšie deti väčšinou radi pomôžu aspoň s výzdobou a pečením, možno je aj ľahko prehovorím k pomoci s upratovaním, ak všetko pojmete ako hru.
Ale pubertiaci sa do predvianočných príprav moc nepohrnú a do upratovania už vôbec nie! Ako je teda presvedčiť? Spôsobov sa ponúka hneď niekoľko,
tu sú tie najúčinnejšie!

Ponúknite niečo za niečo

Prehovárania s veľkou pravdepodobnosťou nebude ideálny spôsob. Väčšieho úspechu dosiahnete, ak ponúknete niečo výmenou, nejakú príjemnú "motiváciu".
Na pubertiakov, s ktorými to momentálne nejde ani po dobrom, ani po zlom, takýto obchod platí najviac.

 

Veľkou motiváciou by tiež mohol byť nejaký ten darček navyše, ktorý sa objaví pod stromčekom, proste akýsi "bonus" , môže sa jednať o nové slúchadlá, nejakú kozmetiku alebo inú peknú drobnosť, ktorú si váš syn alebo dcéra pri vianočných nákupoch sami vyberú.

Dajte na výber

Nechajte ho, nech si sám vyberie pomyselnej "menšie zlo". Bude radšej utierať prach v celom dome, alebo si dôkladne uprace celý svoj izbu, so všetkým? Nebo vám radšej pomôže s pečením a prípravou vianočných špecialít?
Odmenou potom vášmu synovi alebo dcére bude, že sa vyhne činnosti, ktorú na smrť nenávidí ...

Či už puberťáka donútite k vianočnému upratovaniu akokoľvek, oplatí sa investovať do užitočných pomocníkov na upratovanie , ktorí ušetrí veľa času a námahy. Rovnako je žiaduce uvedomiť si, že váš dom sa nemusia žiariť čistotou od pivnice až po pôdu.


Dôležitejšie je užiť si predvianočný čas v pohode, bez zbytočných stresov, ktoré rovnako k ničomu nevedú ... Radšej sa vydajte na adventný výlet a vychutnajte si čarovnú atmosféru plnými dúškami, okrem iného aj s nevyhnutným kelímkom horúceho punču v ruke!

 

Napísal (a) Katka Romanová

Katka Romanová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).