Domov / Novinky / 8 prekvapivých potravín, vďaka ktorým schudnete
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

8 prekvapivých potravín, vďaka ktorým schudnete

8 prekvapivých potravín, vďaka ktorým schudnete - Afrodit.sk    Nejde chudnutie podľa vašich predstáv? Dbáte na vyvážený jedálniček aj dostatok fyzickej aktivity? Ak sa stále nič nedeje, vyskúšajte potraviny, ktoré zrýchli váš metabolizmus a podporí spaľovanie tukov. Ktoré to sú?
 

 1. Zázvor

Koreň zázvoru sa vyznačuje silnými zahrievacími účinky, s čím súvisí aj zrýchlenie metabolizmu. Zázvor je neoddeliteľnou súčasťou ázijských jedál, ale pridať ho môžete aj do obľúbených krémových polievok, alebo staviť na zázvorový čaj, ktorý vás navyše ochráni pred prechladnutím.

 1. Chilli

Prečo dať pálivým jedlám šancu? Pretože chilli podobne ako zázvor zahrieva organizmus, urýchľuje látkovú výmenu a napomáha spaľovaniu tukov. Chilli korenie môžete pridať aj tam, kde by vás to skôr nenapadlo, do vašich obľúbených jedál.

 1. Kefír

Kefír je plný bielkovín, vitamínov a probiotík. To je zaručená kombinácia pre zdravé trávenie. Kefír rovnako veľmi dobre zasýti, avšak za minimálneho obsahu kalórií. Kefír je skrátka skvelá a zdravá desiata. Vylepšiť ho môžete už spomínanú škoricou, chia semienkami a podobne.

 1. Škorica

Naštartovať metabolizmus pomáha tiež škorica, takže chudnutie vám vďaka nej pôjde ľahšie. Škorica rozhodne nepatrí len do štrúdle. Skúste si ju pridať do kávy, alebo dajte šancu škoricovým zábalom, ktoré sú účinným prostriedkom proti celulitíde.

 1.  

 2.  

 3. Zelený čaj

Vítaným pomocníkom je tiež zelený čaj, ktorý povzbudzuje metabolizmus. Dôležité sú tiež antioxidanty, ktoré napomáhajú jeho detoxikácii. Bez obáv preto môžete vypiť niekoľko šálok kvalitného sypaného zeleného čaju denne.

 1.  

 2.  

 3.  

 1.  

 2.  

 3. Káva

Vašej pozornosti by nemala uniknúť ani káva, ktorá tiež zrýchľuje metabolizmus a cirkuláciu krvi. Vďaka antioxidantom a flavonoidním látkam by sa káva, avšak v rozumnej miere, mala zaradiť do vášho jedálnička, najlepšie pred fyzickou aktivitou.

 

 1. Jablčný ocot

Jablčný ocot je v kuchyniach väčšinou veľmi opomínaný, čo je veľká škoda! Napomáha zlepšovať imunitu, ale aj fungovanie metabolizmu a jeho detoxikáciu. Jeho veľký prínos spočíva tiež v schopnosti blokovať prijatej cukry. Opomenúť nemožno ani vysoký obsah vitamínov skupiny B. Používať ho môžete najmä do šalátov, ale vhodné je tiež vypiť pohár jablčného octu ráno nalačno, čo znižuje pocit hladu počas celého dňa.

 1. Horká čokoláda

Nie je čokoláda ako čokoláda! Kvalitná horká čokoláda má aj v zdravom jedálničku svoje miesto, pretože znižuje pocit hladu, čo je pri chudnutí veľmi žiaduce. Takáto čokoláda by však mala obsahovať najmenej 70 percent kakaa.

Tiež zaradíte tieto potraviny do svojho chudnúceho jedálnička?

Napísal (a) Katka Romanová

Katka Romanová

Zaujímam sa o módu, cestovanie, varenie aj zdravý životný štýl.
A baví ma o tom všetkom písať. ;).