Domov / Novinky / 3 tipy ako nosiť vaše obľúbené šatky a šálya šály
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

3 tipy ako nosiť vaše obľúbené šatky a šálya šály

3 tipy ako nosiť vaše obľúbené šatky a šálya šály - Afrodit.sk    Jeseň sa rýchlo blíži a my budeme musieť siahnuť nielen po teplejšom oblečení, ale aj hrejivých módnych doplnkoch. Iste s nami budete súhlasiť, že šálky a šatky sú úplne dokonalé prakticky k akémukoľvek outfitu. Aké farby budú frčať na jeseň a na čo ich kombinovať? Vieme, ako na to!

Buďte výnimočná

Máte pocit, že sa v ponuke šálov a šatiek doslova strácate? Potom nezúfajte! nie je ťažké si vybrať ten pravý, navyše tu platí pravidlo, jeden šatku rozhodne nestačí. Naopak si kúpte viac farebných kombinácií, aby ste ho mohli ľahšie zladiť s outfitom. Hoci je na začiatku školského roka kalendárne stále leto, rana už bývajú chladnejšie. Zatiaľ si vystačíme s ľahkými sáčky alebo napríklad džínsovú bundou. Ale čo na krk? Atraktívna letná šatka tmavomodrý bude dokonale ladiť s džínsovú bundou.

Milujete pastelové farby? Potom vedzte, že nádherne vyniknú práve na šatkách a šálkách. Nebojte sa ružovej, fialovej, žltej alebo červenej. Tieto farby vás doslova rozžiaria. Len pozor na to, aby ste to neprehnali. Výrazné odtiene šatiek laďte napríklad k čiernemu alebo šedému saku, neskôr bunde. A nemožno opomenúť ani na typickú farbu jesene v odtieni padajúceho lístia, žlto-hnedo-oranžová farba, ktorá je úplne dokonalá.

 

Ako šatky nosiť?

Ak chcete z šatke urobiť krásny doplnok, je potrebné ho vedieť aj správne zaviazať. Najjednoduchšie je to s takzvanými tunelmi. To sú šály / šatky, ktoré nemusíte viazať. Jednoducho je pretiahnete cez hlavu ako "náhrdelník".

Klasickú šál môžete zaviazať klasicky na uzol. Ten možno utiahnuť priamo pod bradou, alebo ho posunúť ktorej. Tento variant je ideálna napríklad k pašmínám alebo veľa dlhým salámu. Vyskúšať môžete tiež takzvaný "obojok", ktorý je opäť vhodný u dlhšiu šály. Tú omotáte okolo krku a potom urobíte uzol. Jednotlivé cípy môžu byť buď vpredu, alebo jeden prehodíte dozadu a necháte ležérne visieť.

 

Štvorcové šatky môžete zaviazať tak, že ho preložíte na polovicu a uviažete širšou stranou okolo krku. Vrchol trojuholníka visí voľne na hrudníku. Cípy omotáte okolo krku a schováte pod voľný cíp. Vyzerá to veľmi upravene a tiež vám to krásne skryje krk aj výstrih, tento spôsob viazania oceníte najmä v chladnom počasí.

Zakuklia sa

Nemáme na mysli klasickú detskú kuklu, ktorá zároveň slúži ako maskovacie pomôcka. Veľmi praktické sú pletené šály, ktoré vyzerajú ako širšie tunel. Môžete ich nosiť okolo krku a v chladnejšom počasí zakryť tiež hlavu. Krásne hrejú a zároveň skvele vyzerajú. Kukla dokonale supluje kapucňu a je o dosť slušivejšiu.

Je len na vás aký šatku alebo šál zvolíte, či už hrejivé, bohémskej alebo elegantné. Šatky a šály sú veľmi všestranné

, môžu mať nespočet farieb, sú ušité z rôzneho materiálu, ale vždy sa stanú každodenným spoločníkom, ktorý vás nesklame. Využite nášho malého manuálu, ako viazať šály a šatky, buďte zakaždým iná, ale vždy svoje. A ak máte ďalší tip, ako uviazať rôzny strihy šatiek, podeľte sa o to s nami.

 

 

 

Napísal (a) Martina Richterová

Martina Richterová

Pracujem ako redaktorka.

Zaujímam sa o módu a módne doplnky.
Som mamičkou štvorročného chlapčeka a žijem v Prahe.
Medzi moje záľuby patrí: čítanie, cestovanie a turistika.