Domov / Novinky / 2.diel seriálu ako sa starať o ...
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

2.diel seriálu ako sa starať o ...

2.diel seriálu ako sa starať o ...  - Afrodit.sk    Ako sa starať o ..TRIČKA, TUNIKY A TIELKA. Tentoraz sa zameriame na starostlivosť o vaše tričká, tuniky a tielka. Všetci chceme, aby nám toto oblečenie vydržalo čo najdlhšie. Aby farba nevybledla, prípadne tričko nezískalo inú farbu, potlač sa nelúpala, tielko sa nezcvrklo a pod. Existuje pár zásad, ktoré tomu dokážu do istej miery zamedziť.
 

A je tu druhý diel seriálu Ako sa starať o ..

 

Zásada číslo 1: Snažte sa kupovať kvalitné oblečenie

Zásada číslo 2: Perte spolu vždy rovnakej farby

Aj keď sa vám do toho možno niekedy nechce, triediť oblečenie na farby sa vám oplatí. Hlavne keď máte úplne nové tričko, uvedomte si, že veľmi často pri prvom praní púšťou. Bolo by škoda mať zafarbené všetky kusy v práčke.

Zásada číslo 3: Čierne, biele i farebné prádlo má svoj prací prášok

Či sa to možno ako banalita, ale kým to nevyskúšate, nebudete nikdy poznať ten rozdiel. Na biele prádlo používam prášok na biele prádlo a tielka sú naozaj svietivo biela a nezažloutlá. Prášok na čierne prádlo zase čiernu nevyšisuje a prášok na farebnú bielizeň používam ako univerzálny na ostatné farby. Väčšinou používam tekutý prací prostriedok, ale len z čisto praktických dôvodov - nemôže sa mi stať, že sa mi v kúpeľni vysype;)

Zásada číslo 4: Tričko s potlačou perte na ruby, na 30 ° C a potlač nežehlite

Jednoduché rady pre zachovanie potlače. Vysoké teploty potlače ničí a tiež sa pri praní môžu poškodiť. Pri žehlení môžete zničiť nielen potlač, ale aj žehličku. Na ruby môžete prať aj tielka a tuniky bez potisku..pro istotu

Zásada číslo 5: Nepoužívať chemické čistidlá a bielidlá

Zničíte tým tričká, tuniky, tielka nech sú s potlačou alebo bez!

zásada číslo 6: Rozmyslite, či je nutné žehliť

 

Ja osobne celkom nerada žehlím. Jednak preto, že mám na starosti iné zaujímavejšie činnosti, jednak preto, že sa mi to v niektorých prípadoch zdá úplne zbytočné a jednak preto, že už som si pár handričiek žehlením zničila. Ak je to možné, len z práčky bielizeň vyberte, poriadne vyklepte a nejako šikovne zaveste. Ak dávate na slnko, zaveste na ruby, nech vám slnko nevyšisuje farbu.

Vtipný dotaz k zamysleniu na záver

V týchto dňoch, kedy je naozaj horúco, sa na facebooku objavil pekný post. Fotka bielizne na sušiace šnúre kdesi vonku. Pod fotkou otázka: Môžem bielizeň, ktorá sa má prať na 30 ° C, zavesiť von na šnúru, kde je 40 ° C?

Čo myslíte vy?

 

Napísal (a) Eva Bicanová

Eva Bicanová

Mám rada kultúru, umenie, občas maľujem.
Hrám bedminton a jazdím na bicykli. ;)
Rada čítam aj píšem, cestujem a fotím.