Domov / Novinky / 1.diel seriálu ako sa starať o ...
Výrobcovia
Odporúčame
Novinky

1.diel seriálu ako sa starať o ...

1.diel seriálu ako sa starať o ... - Afrodit.sk    Vítam vás v prvom diele nášho nového seriálu ako sa starať o ... Pravidelne vám budem písať chytré typy, triky a rady, ako najlepšie starať o už zakúpené rôzne druhy oblečenia tak, aby vám vydržalo čo najdlhšie. Dúfam, že vám moje rady pomôžu a budú vám inšpiráciou. Tak hurá do prvého dielu, v ktorom sa budeme zaoberať spodným prádlom.
 

Ako sa starať o ... SPODNÁ BIELIZEŇ

Ak si chcete svoje luxusné spodné prádlo uchovať čo najdlhšie ako nové, prinášam vám niekoľko overených rád a tipov, ako na to.
 

 

  • Pranie

Predovšetkým pri praní používajte jemný prací prášok. Ak budete prať v práčke, znížte teplotu na minimum. Ideálne je prať do 30 ° C a nežmýkať. Odporúča sa tiež prácou sáčok, do ktorého dáte podprsenku a ona sa vám tak nezachytí o iné kusy odevov a nezničí sa. Nepoužívajte aviváž ani bielidlo.
Držte sa proste starého overeného hesla: Čím menej, tým lepšie!
Ak však máte naozaj drahé a kvalitné kúsky, perte ich v ruke vo vlažnej vode.
Tá malá námaha za to určite stojí.
Do vody dajte jemný prášok a nechajte niekoľko minút namáčať. Potom dôkladne umyte trením všetky miesta na podprsenke aj nohavičkách. Pokojne vodu vymeňte a postup ešte raz zopakujte. Nakoniec napustite znovu vodu, tentoraz úplne studenú, a nechajte tam bielizeň ešte chvíľu oddýchnuť, než sa vyplaví všetok prací prášok.
Bielizeň sa snažte moc nežmýkať. Hlavne u podprsenky s kosticami môže dôjsť k ich deformácii. Len z nich jemne vodu vyžmýkajte alebo použite uterák, do ktorého bielizeň zabaľte a jemne stlačte. Niekoľkokrát toto zopakujete a máte vyžmýkaná.

  • Sušenie

Nedávajte svojej spodnej prádielko do sušičky. Mohli by ste poškodiť výplň podprsenky alebo gumičky či lemy. Odporúčam klasicky zavesiť v "správnom tvare" na sušiak alebo na šnúru. Určite sa vyvarujte priamemu slnku, čo ale platí všeobecne o všetkom sušenia. Určite nechcete mať na svojom oblečení vyšisované farby, že?
Ak bielizeň dobre zavesíte, žehliť nemusíte!

Tak toto sú základné princípy, ako docieliť to, aby vám bielizeň vydržalo čo najdlhšie. Snáď ste moje rady ocenili a budete sa tešiť na ďalší diel nášho nového seriálu ako sa starať o ...!

 

 

Napísal (a) Eva Bicanová

Eva Bicanová

Mám rada kultúru, umenie, občas maľujem.
Hrám bedminton a jazdím na bicykli. ;)
Rada čítam aj píšem, cestujem a fotím.